Wielki mech w akcji. Zobaczcie, co potrafi niesamowity Prosthesis [FILM]

Wielu futurologów uważa, że pola walki przyszłości należeć będą do mechów i robotów. Trudno się z tym nie zgodzić, gdy na naszych oczach filmowa fikcja powoli staje się rzeczywistością. Przed Wami mechaniczny kolos o nazwie Prosthesis.

Wielki mech w akcji. Zobaczcie, co potrafi niesamowity Prosthesis [FILM]
Wielki mech w akcji. Zobaczcie, co potrafi niesamowity Prosthesis [FILM]Geekweek - import

Firma Furrion jakiś czas temu zaprezentowała niesamowitego, wielkiego mecha, z którego pomocą chce teraz stworzyć nową ligę wyścigową takich przerażających wynalazków. Maszyna ma 4,5 metra wysokości i waży ponad 3,5 tony, ale porusza się dość sprawnie, co możecie zobaczyć na opublikowanym w sieci materiale filmowym.

Operator może zasiąść w jej wnętrzu i sterować nią za pomocą specjalnych dżojstików. Zainstalowane w mechu baterie pozwalają poruszać się mu z prędkością nawet 33 km/h. Nie jest to dużo, ale mając na uwadze fakt wielkości tego urządzenia i kwestii zapewnienia pełnego bezpieczeństwa jego operatorowi, taka prędkość w zupełności wystarczy.

Firma Furrion pojawiła się na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas i oświadczyła, że chce stworzyć nową dyscyplinę sportów X1 Mech Racing League z udziałem mechów, w której ludzie będą mogli ścigać się ze sobą tymi potężnymi i metalowymi egzoszkieletami.

Jeśli chcecie pomóc urzeczywistnić te plany, to możecie to uczynić wspierając cały projekt na popularnym Kickstarterze (). Wygląda na to, że pomysł przypadł do gustu wielu fanom takich wynalazków, bo akcja rozkręca się coraz szybciej.

Na opublikowanym filmie Prosthesis prezentuje się wspaniale, ale zobaczymy, jak to z nim będzie w praktyce, gdy dojdzie do potyczek sportowych. Może obecnie jeszcze mechy nie dysponują zdolnościami swoich odpowiedników ze świata seriali i filmów sci-fi, ale entuzjaści takich wynalazków są pewni, że wszystko się zmieni w niedalekiej przyszłości.

Źródło: GeekWeek.pl//Furrion / Fot. Furrion

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas