Śledztwo - 100. numer magazynu już w kioskach!

Magazyn Śledztwo to 64-stronicowy miesięcznik zawierający historie kryminalne oparte na prawdziwych wydarzeniach. Najnowszy numer pojawi się w kioskach 7 listopada.

W najnowszym numerze Śledztwa:


Kryptonim "skóra". Finał sprawy? 

Młoda studentka została poćwiartowana i obdarta ze skóry. Czy wreszcie ujęto sprawcę brutalnego morderstwa sprzed 19 lat?

Znikające dowody

Według policji i prokuratury młody rolnik powiesił się na klamce. Podczas dochodzenia nie zbadano jednak kluczowych śladów, a inne "zgubiono".

Córka była beznadziejna

Ewelina C. zostawiła dziecko w wózku przed sklepem i poszła na zakupy. Gdy wróciła, chłopczyka nie było! Znaleziono go pół kilometra dalej w rzece...

Poszukiwany winny lub... niewinny

Reklama

18-letnia Hae Min Lee zniknęła. Kiedy miesiąc później znaleziono jej zwłoki, o morderstwo oskarżono byłego chłopaka Lee. Ale czy naprawdę ją zabił?

Skarpetkowy morderca

Włamywał się do domów przez piwnice, niedomknięte okna lub balkony. Śpiące kobiety zabijał metalowym prętem lub kamieniem, a potem gwałcił...

"Kulawy" gangster przed kulawym sądem

Czy herszt bandy nakazał zmielić zwłoki dwóch ofiar i nakarmić nimi swoje psy? Procesy bandyty ciągną się już 10 lat, koszty sięgają milionów złotych!

I wiele innych trzymających w napięciu historii kryminalnych!

100 numerów "Śledztwa"!

Gdy w 2008 roku w redakcji  zaczynaliśmy pracę nad pierwszym numerem "Śledztwa", wiedzieliśmy, że zdobycie poważania i sympatii Czytelników nie będzie łatwe. Na rynku prasowym istniało wówczas kilka magazynów kryminalnych z ugruntowaną pozycją, z którymi mieliśmy się zmierzyć. Dodatkowo już wtedy dało się zauważyć oznaki niepokojącego trendu - odbiorcy zaczęli przenosić swoją uwagę na media elektroniczne, porzucając tradycyjne wydania drukowane

Jak więc udało się nam przebić i zająć miejsce na półkach kiosków i saloników prasowych? Stworzyliśmy zespół najlepszych rysowników i autorów!

Od początku mieliśmy szczęście do wyszukiwania utalentowanych ilustratorów. Magdalena Wosik, Włodzimierz Bludnik, Arkadiusz Gacparski, Waldemar Mokur to niektórzy z artystów, których rysunki mogliście zobaczyć w "Śledztwie". Do dziś współpracują z magazynem: Paulina Dudzik-Deko, Andrzej Fonfara i Adam Polkowski. Są oni twórcami postaci charakterystycznych tylko dla "Śledztwa" - czasem rubasznych, często mrocznych i niezwykle intrygujących.

Takich, które wyrażają prawdziwe emocje, przez co potrafią wciągnąć Czytelnika w środek akcji.

Rysunków nie byłoby bez treści. Materiały do "Śledztwa" spływają od dziennikarzy z całego kraju. Naszych reporterów można spotkać na salach sądowych, docierają do funkcjonariuszy policji, mają wgląd w materiały operacyjne. Są nieocenionym źródłem informacji. Zadaniem zespołu redakcyjnego jest przełożenie służbowego żargonu na język jasny i precyzyjny.

Dziękujemy za listy, w których piszecie, że musieliście przerwać lekturę "Śledztwa" i odłożyć gazetę na później, bo "emocje były za duże". Jest to dla nas znak, że dobrze wykonujemy swoją pracę.

Drodzy Czytelnicy! Trzymacie w rękach "Śledztwo" nr 100! Mimo że konkurencja rzucała nam kłody pod nogi i nasz magazyn na chwilę nawet zniknął z kiosków, wróciliśmy. I dziś możemy świętować jubileuszowe wydanie!

Dziękujemy Państwu za zaufanie!

Kazimierz Rutkowski
Redaktor Naczelny

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama