Apple zastanawia się nad nowym rozmiarem iPhone'a?

Nie da się ukryć, że Apple w kwestii wielkości ekranów w swoich produktach jest firmą dość konserwatywną. Wiele wskazuje jednak na to, że już w przyszłym roku nastąpi przełom, bo odświeżenia mają się doczekać niemal wszystkie kluczowe produkty Apple’a: od iPhone’ów, przez iPady, po MacBooki.

Tablety i notebooki Apple’a już teraz dostępne są w kilku rozmiarach, więc wprowadzenie nowych wariantów raczej nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Największą niespodzianką może się jednak okazać zupełnie nowy iPhone, którego ekran miałby się cechować wyświetlaczem o co najmniej 5-calowej przekątnej.

Skąd taki wniosek? Źródła południowokoreańskiego serwisu ETNews donoszą, że podwykonawcy Apple’a zwiększają swoje zdolności produkcyjne i szykują się do rozpoczęcia ich masowej produkcji zupełnie nowych paneli. W przypadku tych dostawców w zasadzie jedynie nadchodzące iGadżety mogą wymagać aż tak dużych zmian na liniach montażowych.

Kolejną nowością ma być iPad z ekranem o przekątnej 12,9 cala. Na razie nie wiadomo, czy będzie to trzeci wariant, czy też całkowicie zastąpi on model 9,7-calowy. Niemal pewne jest natomiast to, że jeszcze w tym roku ujrzymy piątą generację oryginalnego iPada oraz iPada mini 2. Ten drugi - według informatorów ETNewsa - zostanie wyposażony w wyświetlacz Retina.

Z coraz większej liczby źródeł napływają do nas również informacje, że Apple jest poważnie zainteresowane elastycznymi ekranami OLED firmy LG. Do tej pory koncern wzbraniał się przed tą technologią z uwagi na przesycone i nienaturalne barwy, jednak tutaj w zasadzie nie ma zbyt wielkiego wyboru; w przypadku wymagających energooszczędności inteligentnych zegarków w zasadzie tylko niewyświetlające czerni OLED-y mają jakiś większy sens.

Apple może szykować dla nas naprawdę sporo nowości, ale niestety przyjdzie nam na nie poczekać jeszcze trochę, bo wszystkie mają ujrzeć światło dzienne dopiero w przyszłym roku.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Reklama
Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPad | macBook | iPhone | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy