Galaxy S5 Zoom będzie znacznie większy od poprzednika

Na stronie benchmarku GFXBench pojawiły się wyniki testu przeprowadzonego na urządzeniu ukrywającym się pod kodową nazwą Samsung SM-C115. Wcześniejsze przecieki wskazywały, że oznaczenie to odnosi się do następcy modelu Galaxy S4 Zoom, dlatego mamy niemal 100-procentową pewność, że chodzi o tego smartfona. Co będzie miał do zaoferowania?

Galaxy S4 Zoom ma w swoim wyposażeniu relatywnie mały, 4,3-calowy ekran, dzięki czemu urządzenie - mimo sporej grubości - bez większych problemów mieści się w kieszeni. Z kolejną generacją może być nieco gorzej, gdyż ostatni wyciek wskazuje na obecność wyświetlacza HD o przekątnej 4,8 cala, a taki panel nasuwa mi skojarzenia z Galaxy Camerą. Jedyna nadzieja w tym, że inżynierom Samsunga udało się znacznie zmniejszyć jego grubość. 

Sercem telefonu ma być procesor Exynos 5 Hexa. Jednostka ta napędza już jeden z wariantów Galaxy Note'a 3 Neo i została zbudowana z dwóch wydajnych rdzeni Cortex-A15 o maksymalnym taktowaniu 1,7 GHz oraz czterech Cortexów-A7 taktujących z częstotliwością 1,3 GHz. Układ wspierany jest przez grafikę Mali-T624 oraz 2 GB RAM-u.
 
Najważniejsza cecha smartfona, czyli aparat, skrywa 19-megapikselową matrycę wykonującą zdjęcia w rozdzielczości 5184 x 3888. Na obudowie znaleźć ma się także przednia, 2-megapikselowa kamerka do wideorozmów. Z opublikowanych na GFXBench danych wynika, że całością zarządzać będzie Android 4.4 KitKat.
 
Widać, że specyfikacja modelu Galaxy S4 Zoom jest znacznie lepsza niż w przypadku poprzednika, lecz na razie mam spore obawy co do jego gabarytów. Te poznamy jednak dopiero wtedy, gdy urządzenie oficjalnie ujrzy światło dzienne. Kiedy to nastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo, ale obstawiam późną wiosnę. 

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy