iPhone - smartfon połowy Amerykanów

Apple trzyma w garści połowę amerykańskiego rynku smartfonów – donosi serwis Phone Arena powołując się na analizy Canaccord Genuity.

Dane pochodzą z końcówki czerwca, ale taka sytuacja utrzymuje się ponoć od grudnia ubiegłego roku. Ciekawe, że sytuacji nie zdołały odmienić niedawne premiery konkurencji, czyli Samsung Galaxy S6 (oraz S6 Edge), LG G4 czy HTC One M9. Jak widać nic nie jest w stanie zatrzymać doskonale rozpędzonego wrześniowymi premierami Apple.

Przełomem faktycznie był wrzesień ubiegłego roku, kiedy Amerykanie zaprezentowali nowe, większe iPhone’y 6 oraz 6 Plus. Okazały się one absolutnym strzałem w dziesiątkę. Strzałem, który dodatkowo celnie uderzył w rynek chiński siejąc spustoszenie wśród konkurencji.

Reklama

Analitycy szacują, że do końca 2015 roku liczba użytkowników smartfonów Apple przekroczy 500 mln.

Warto przypomnieć, że już za kilkanaście tygodni odbędzie się kolejna wielka premiera, na której poznamy modele 6s i 6s Plus. Mówi się, że ich ekrany będą wyposażone w innowacyjną technologię force touch, która rozpozna siłę nacisku. Nie zabraknie również lepszego aparatu, podzespołów i iOS-a 9.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy