Król zakrzywionych ekranów

Mimo, że zakrzywione ekrany w telefonach komórkowych pojawiły się dopiero niedawno, to kilku producentów zdążyło już wypuścić modele wyposażone w tą technologię. Do ich grona należy np. Samsung, który w tym segmencie rynku smartfonów „przepycha się” z konkurencją modelem S6 Edge. Podobno cieszy się tak dużym powodzeniem, że koreański producent zapowiedział jego następcę w 2016 roku. Czy faktycznie smartfon ten przewodzi w stawce nowatorskich urządzeń mobilnych?

Ogólne wrażenia

Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od najpotężniejszych konkurentów. W opinii Samsung jednak model S6 Edge o całe wieki wyprzedza swojego poprzednika, czyli S5. I faktycznie, drugi rzut oka daje już szerszą perspektywę. 

Ten nowoczesny smartfon bije konkurencję na głowę przede wszystkim jakością wykonania oraz stylistyką. I właściwie nie chodzi tutaj o sam design, bo jak wiadomo, gusta są różne. Mowa o ilości nowatorskich rozwiązań i precyzji w spasowaniu elementów – od tej strony wygięty telefon prezentuje się naprawdę nieźle.

Reklama

Plastik jest passe

W tym temacie Samsung branży nie zrewolucjonizował, więc S6 Edge pozostaje być tylko poprawnym. Obudowa wykonana jest praktycznie w całości ze szkła i metalu, które są odporne na zarysowania i pęknięcia. Całość prezentuje się naprawdę ładnie i elegancko. I lekko – telefon waży tylko 132 gramy. 

Solidne materiały użyte do wykonania obudowy sprawią, że telefon z całą pewnością nie podda się trudom przeciętnego użytkowania. Celowo używamy tutaj słowa „przeciętnego” – każdy sprzęt, nawet najnowocześniejszy, ma swoje granice. Ostatecznie nikt nie używa smartfonów jako deski do krojenia.

Główna atrakcja

Zastosowany w tym telefonie wyświetlacz to bez wątpienia clou modelu Samsung. Sklep, z którym udało się skontaktować, gwarantuje, że zalety wykrzywionej matrycy są niezliczone. Dla przeciętnego użytkownika najważniejsze są jednak nieco lepsze parametry wyświetlania oraz dodatkowe funkcjonalności. 

Lepszy obraz uzyskujemy przede wszystkim poprzez wyeliminowanie refleksów świetlnych. Dzięki temu nie ma konieczności zwiększania intensywności świecenia matrycy w słoneczne dni, z czego zadowolona będzie przede wszystkim bateria. 

Jeśli mowa o rozszerzonej funkcjonalności, to warto zwrócić uwagę np. na powiadomienia o nieodebranych połączeniach lub stanie naładowania akumulatora na bocznych częściach matrycy. Za ich pomocą możemy również łatwo sterować odtwarzaczem muzycznym, bez konieczności uruchamiania głównego ekranu. 

Najpopularniejszy w 2015 roku

Samsung S6 Edge bez wątpienia był najpopularniejszym wśród użytkowników smartfonem z zakrzywionym ekranem w mijającym roku. Mimo, że technologia ta w kategorii telefonów komórkowych dopiero raczkuje, to koreański producent pokazał, jakich standardów możemy się spodziewać w przyszłości. I z całą pewnością nie ma się czego bać.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy