LG Optimus G2 – Snapdargon 800 i ekran Full HD?

W wynikach GLBenchmark pojawiła się specyfikacja smartfona LG Optimus G2. Urządzenie to zapowiada się znakomicie.

Na pierwszy telefon ze Snapdragonem 600 (HTC One lub LG Optimus G Pro) w Polsce trzeba będzie poczekać. Jest to obecnie jeden z najbardziej wydajnych układów na rynku, ale jednocześnie wszyscy mamy świadomość, że niedługo pojawi się jeszcze lepszy Snapdragon 800.

Oczywiście nieodłącznym elementem wprowadzenia na rynek nowego układu jest wyścig producentów. Pierwszego czterordzeniowego Snapdragona w telefonie wypuścił LG, a HTC jako pierwszy wprowadził model z kolejną generacją chipsetu. Kto pierwszy zaprezentuje model wyposażony w "800-kę"?

Reklama

Na prowadzenie wysuwa się LG z modelem oznaczonym jako D801. Jest to prawdopodobnie nazwa kodowa Optimusa G2. Wyniki GLBenchmark wskazują na specyfikację:

- układ MSM8974, czyli Snapdragon 800,

- wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1794 (co wskazuje na obecność przycisków software’owych),

- Android 4.2.2 Jelly Bean,

- 4G LTE w amerykańskim T-Mobile.

Testowany model przeznaczony jest dla amerykańskiego operatora, ale na pewno LG nie ograniczy dostępności swojego urządzenia tylko do tego rynku. Cieszy również informacja o najświeższej wersji Androida.

Czy jest na co czekać? Na to składa się wiele innych czynników, ale sam Snapdragon 800 jest bardzo dobrym argumentem. Ma on aż o 75 proc. większą wydajność w porównaniu do serii S4. Jego rdzenie zostały wykonane w procesie technologicznym 28 nm, a wspiera je Adreno 330. Cyferki to nie wszystko, w końcu już Snapdragony 600 i S4 Pro sprawdzają się bardzo dobrze. Zaletą jest wsparcie dla LTE do 150 Mbps i Wi-Fi ac. Nie mogło także zabraknąć autorskich dodatków, takich jak screen mirroring, obsługa gestami oraz technologia rozpoznawania głosu.

Pierwsze urządzenia ze Snapdragonem 800 mają się pojawić w drugiej połowie roku.

Michał Brzeziński

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy