Samsung Galaxy S9 i S9+ - który wybrać?

Jeśli szukasz wysokiej klasy telefonu, z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę dwa flagowe modele Samsung – S9 i S9+. Porównanie ich będzie bardzo pomocne. Oba telefony Galaxy zachwycają funkcjonalnością i uniwersalnością, a choć są do siebie podobne, różnią się między sobą w kilku zasadniczych kwestiach. Dowiedz się, co je łączy, a co dzieli!

Nowoczesne technologie Samsunga

Koreański producent od lat jest w grupie liderów w segmencie telefonów komórkowych. Co ciekawe, przez pewien czas uważało się, że komórki tej marki pozostawiają wiele do życzenia, wszystko to zmieniło się jednak wraz z premierą pierwszego urządzenia z serii Galaxy. Doszło wtedy do swoistej rewolucji w branży smartfonowej, która uczyniła z tej rodziny telefonów jedną z najpopularniejszych na świecie. Właściwie każde urządzenie Galaxy cieszyło się ogromną popularnością wśród użytkowników oraz uznaniem ekspertów.

Kolejnymi flagowymi urządzeniami marki są Samsung S9 i S9+. Porównanie obu modeli nie należy do najprostszych, gdyż choć wiele je łączy, to nie brakuje między nimi także znaczących różnic. Decyzja o wyborze konkretnego modelu jest zatem dalece indywidualna i zależy od osobistych potrzeb każdego użytkownika.

Reklama

Samsung S9 i S9+ porównanie modeli

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że oba urządzenia są absolutnie z najwyższej półki i w pełni korzystają z najnowocześniejszych możliwości technologicznych. Mimo to występują między nimi pewne różnice, które są bardzo ważne w kontekście wyboru któregoś z nich. Tą, która jako pierwsza rzuca się w oczy, są oczywiście wymiary. Mniejszy jest Galaxy S9, który ma kolejno 147,7 mm wysokości, 68,7 mm szerokości i 8,5 mm grubości, ważąc przy tym 163 g. Wartości te dla Samsunga Galaxy S9+ to odpowiednio 158,1 mm wysokości, 73,8 mm grubości i także 8,5 mm grubości oraz 183 g wagi. Trzeba przyznać, że różnica jest dosyć wyraźna i zauważalna szczególnie w kontekście obsługi jedną ręką, gdzie lepiej wypada S9. Wizualnie natomiast są właściwie takie same i oba mogą poszczycić się w pełni nowoczesnym i eleganckim designem.


W tym miejscu warto zwrócić uwagę na mega wąską ramę wyświetlacza, która całkowicie zlewa się z obudową urządzenia. Nie ma to wpływu na obniżenie trwałości telefonu i dodatkowo nadaje mu futurystyczny charakter. Niektóre parametry wyświetlaczy w obu urządzeniach są takie same (np. rozdzielczość ekranu na poziomie 2960 x 1440 pikseli czy wykorzystanie matrycy Super AMOLED), zasadnicza różnica polega jednak na wielkości przekątnej ekranu: 5,8 cala do 6,2 cala na korzyść modelu S9+. Większy rozmiar ekranu zwiększa po prostu jakość obsługi i wyświetlania stron internetowych oraz aplikacji czy komfort oglądania zdjęć i wideo.

A skoro już mowa o tej stronie multimediów, to oba telefony posiadają dokładnie te same aparaty, które pozwalają na rejestrację ostrych i wyraźnych zdjęć w różnorodnych warunkach. Tylne obiektywy wyposażono w soczewki o rozdzielczości 12 Mpix, autofocus Dual Pixel, podwójną, dwutonową diodę doświetlającą oraz dwie przesłony, przednie natomiast mają matrycę o rozdzielczości 12 Mpix.

Oba urządzenia posiadają także ten sam procesor o wysokiej wydajności – chodzi o ośmiordzeniową jednostkę Octa Core (4 x 2,7 GHz + 4 x 1,7 GHz). Zarówno S9, jak i S9+ działają bardzo sprawnie, odrobinę szybciej przy dużej zajętości pamięci może sobie jednak radzić drugi z wymienionych modeli, gdyż ma więcej pamięci RAM – tu porównanie wygląda następująco: 6 GB do 4 GB. Z uwagi na nieco lepsze niektóre parametry i przede wszystkim większy wyświetlacz w S9+ zamontowano również mocniejszą baterię o pojemności 3500 mAh, w stosunku do 3000 mAh w S9.

Trudno wskazać jednoznacznie lepszy telefon. Nieco lepsze parametry ma Samsung Galaxy S9+, jest jednak większy i bardziej masywny, co ma dla wielu użytkowników niebagatelne znaczenie. W końcu komórka ma być urządzeniem maksymalnie poręcznym i mobilnym, które można schować w kieszeni, klapie marynarki czy nawet małej, damskiej torebce.


materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | smartfony Samsunga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy