Stałe aktualizacje Androida N nie dla obecnych smartfonów

Jedną z najważniejszych zalet Androida N mają być automatyczne i stałe aktualizacje. Niestety, okazuje się, że nie będą one dotyczyć będących aktualnie na rynku urządzeń – donosi Android Police.

Użytkownicy smartfonów z Androidem marzą na pewno o aktualizacjach na wzór Apple i iOS-a. Android N ma rzekomo zagwarantować coś podobnego, chociaż wciąż nie wiadomo, jak mają się do nich modyfikacje wprowadzane przez producentów. Wiadomo bowiem, że każda nowa wersja musi najpierw zostać przetestowana, zoptymalizowana i zmodyfikowana nie tylko przez producenta, ale również operatorów.

Tego dowiemy się pewnie w przyszłości, ale teraz dobrze poinformowane źródło sugeruje, że żaden z dostępnych na rynku smartfonów nie będzie objęty takimi aktualizacjami, ponieważ wymagają one pewnych modyfikacji. W teorii może ich dokonać użytkownik, ale grożą trwałym uszkodzeniem smartfona, więc nigdy nie będą wpierane przez Google.

Reklama

Jeśli informacje są prawdziwe, to nowy system aktualizacji pojawi się dopiero w nadchodzących smartfonach, które od nowości będą pod kontrolą Androida N. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy