Footbag, a co to takiego?

Nic innego jak gra w dobrze znaną, choć może trochę zapomnianą, zośkę. Jedyna różnica polega na tym, że zośka jest zabawą, a footbag - sportem. I to coraz bardziej popularnym.

Gra w zośkę znana jest praktycznie na wszystkich kontynentach. Najprawdopodobniej wymyślono ją na terenie dzisiejszej Mongolii, gdzie bawiono się w odbijanie małych woreczków i ołowianych krążków. Możliwe, że mongolska zabawa ewoluowała jednak z japońskiej gry kemari. Zabawa polegająca na jak najdłuższym utrzymaniu małej, skórzanej piłki w powietrzu znana jest w kraju kwitnącej wiśni już od 1400 lat! Przeczytaj więcej o historii zośki, fascynacji Polaków tą grą w okresie międzywojennym oraz jej ewolucji w kierunku profesjonalnego sportu!

Reklama

Lekcje specjalnie dla ciebie

Specjalnie dla użytkowników portalu INTERIA.PL przygotowaliśmy ekspresowy kurs "Jak grać w footbag". Wykładowcą jest Tomek Król, znany szerzej jako "Królik".

Gwiazda polskiego footbagu tworzy jednoosobowy RMF Maxxx Footbag Team. Królik na swoim koncie ma m.in. brązowy medal mistrzostw Polski. Cały czas stara się także popularyzować footbag wśród młodzieży.

Obejrzyj pięć krótkich klipów i przekonaj się sam, jak łatwa jest gra w zośkę.

W krótkiej przerwie miedzy zajęciami posłuchaj także opowieści Królika o jego przygodach z zośką!

Czy pamiętacie jeszcze inne zabawy na świeżym powietrzu? Bawiliście się kiedyś w "króla" albo w "kwadraty"?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama