Nowy wymiar technologii w Huawei P20 lite

Co pewien czas na smartfonowym rynku pojawia się prawdziwa perełka, która wzbudza ogromne zainteresowanie użytkowników. Jednym z takich telefonów jest Huawei P20 lite. To czołowy model na swojej półce cenowej, który pod względem wielu elementów wyznacza nowe standardy.

Chińskie innowacje rządzą!

Powyższy nagłówek wielu może wydać się zaskakujący lub nawet szokujący. Trzeba jednak wiedzieć, że w ciągu ostatnich dziesięcioleci w chińskiej gospodarce zaszły kolosalne zmiany i rynek ten jest obecnie jednym z największych i najbardziej perspektywicznych na świecie. Równie wiele zmieniło się w zakresie elektroniki: o ile dawniej większość urządzeń nie była z najwyższej półki (delikatnie mówiąc), to teraz smartfony czy telewizory z Chin są trwałe i nowoczesne, a do tego dostępne w bardzo konkurencyjnych cenach.

Jedną z marek, która śmiało kształtuje nowy wizerunek chińskiej elektroniki, jest Huawei. Koncern ten powstał zaledwie 3 dekady temu, jednak od początku solidnie inwestował w badania nad innowacyjnymi technologiami i nowoczesnymi rozwiązaniami. W ich wyniku zaprezentowano jeden z najlepszych modeli w swojej klasie – Huawei P20 lite. To urządzenie jedyne w swoim rodzaju, zaskakujące ogromem funkcji oraz możliwości. W Huawei P20 lite aparat wyznacza nowe trendy, podobnie jak wyświetlacz czy procesor.

Reklama

Huawei P20 lite – aparat i wyświetlacz

Większość smartfonów rodem z Azji zachwyca wyśrubowanym poziomem multimediów, jednak w modelu P20 lite ponownie dokonano czegoś spektakularnego. Główny aparat składa się bowiem z aż dwóch obiektywów z matrycami o rozdzielczościach odpowiednio 16 Mpix i 2 Mpix. Zastosowanie takich podzespołów pozwoliło na uzyskanie efektu określanego jako Bokeh, czyli specyficznego rozmycia tła. Dzięki temu możesz nie tylko nagrywać filmy z doskonałą jakością dźwięku i obrazu oraz robić pełne kolorów, wyraziste zdjęcia, ale też poczuć się niczym prawdziwy artysta. Wszelkie wspomnienia z wakacji czy spotkań z bliskimi nabiorą w ten sposób zupełnie nowego charakteru.

Kolejną nowością jest unikalny wyświetlacz w Huawei P20 lite. Ogromna zmiana polega przede wszystkim na wykonaniu go w nowych proporcjach, zamiast standardowego ekranu 16:9 zastosowano tu 19:9. Dzięki temu obraz staje się bardziej panoramiczny, a wszelkie detale w czasie oglądania nabierają rzeczywistego kształtu. Nie bez znaczenia jest też oczywiście wyśrubowana jakość Full HD+, przez co na ekranie można dostrzec nawet najdrobniejszy szczegół. Warto również dodać, że pomimo uniwersalnych rozmiarów telefonu konstruktorom udało się zamontować ekran o przekątnej aż 5,84 cala i rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli.

Potężny procesor P20 lite

Nawet najwyższej klasy multimedia potrzebują odpowiedniego silnika, który zagwarantuje sprawne i niezawodne działanie. Sercem smartfona Huawei P20 lite jest ośmiordzeniowa jednostka Kirin 659 (4 x 2,36 GHz + 4 x 1,7 GHz), która zawiaduje wszystkimi procesami. W połączeniu z pamięcią RAM o pojemności 4 GB oraz pamięcią wewnętrzną 64 GB tworzy to niezwykle mocny zestaw. Wszystkie aplikacje działają sprawnie i szybko, nawet przy wielu programach otwartych w tle lub dużej zajętości pamięci.

Huawei P20 lite to telefon na miarę XXI wieku, który wnosi wiele nowego do branży komórkowej. Z pewnością zadowoleni będą z niego nawet użytkownicy o bardzo wysokich wymaganiach. Choć na szczególne wyróżnienie zasługuje w Huawei P20 lite aparat, to pozostałe podzespoły także spełniają wszelkie oczekiwania i sprawdzają się w dowolnych okolicznościach.


materiał partnera
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama