Apple sprzedało 14 mln iPadów w trzecim kwartale 2012 roku

Podczas ostatniej konferencji prasowej, na której poznaliśmy iPada mini, Apple zdradziło bardzo interesującą kwestię dotyczącą swoich tabletów. Od momentu wprowadzenia pierwszego tabletu na rynek, na świecie firma sprzedała ponad 100 milionów iPadów wszystkich generacji. Dziś dowiedzieliśmy się jaką część tej liczby stanowią urządzenia, które zniknęły z półek w ostatnim kwartale.

Jak się właśnie okazało, w ciągu trzeciego kwartału 2012 roku (będącego czwartym kwartałem roku fiskalnego), koncern z Cupertino sprzedał 14 milionów tabletów. Daje to wzrost o 26 procent względem analogicznego okresu roku poprzedniego (a spadek względem poprzedniego kwartału, kiedy to sprzedało się 17 mln sztuk).

Apple to nie tylko tablety. Sprawdźmy jak sprzedawały się pozostałe urządzenia koncernu spod znaku nadgryzionego jabłka w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
- iPhone: 26,9 mln (wzrost o 58% względem analogicznego kwartału 2011),
- Mac: 4,9 mln (wzrost o 1%),
- iPod: 5,3 mln (spadek o 19%).

Reklama

Ale w biznesie ważne są również pieniądze - jak ta kwestia przedstawiała się u Apple w ciągu ostatnich trzech miesięcy? Otóż przychód firmy wyniósł 37 miliarda dolarów, natomiast zysk - 8,2 miliarda dolarów.


Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPad | tablet | sprzedaż
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama