Archos 70b - niedrogi tablet do internetu

Wczoraj odbyła się premiera nowego tabletu francuskiej firmy Archos. Urządzenie jest przeznaczone głównie do przeglądania internetu, a na pokładzie nie zabrakło 7-calowego ekranu i Androida Honeycomb.

Archos znany jest w branży przede wszystkim z produkowania różnych rodzajów tabletów w atrakcyjnej cenie. Tym razem firma postawiła na urządzenie, które w głównej mierze służyć ma do surfowania po sieci i oglądania filmów. Czy konkurencja ma się czego obawiać?

Pomimo tego, że producent tabletu mierzy w niższą półkę cenową, specyfikacja techniczna prezentuje się całkiem okazale. Oprócz wspomnianego wcześniej 7-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1024x600, 70b wyposażony jest w procesor taktowany zegarem 1.2 GHz. Na pokładzie znajduje się również 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kolejne 32 GB dzięki kartom microSD. Ciekawostkę stanowi kamerka internetowa z przodu obudowy, jednak reszta to standard dla urządzeń tej klasy - WiFi, Bluetooth i wyjście HDMI.

Reklama

Wyceniony na około 600 zł 70b stanowić ma bezpośrednią konkurencję dla modeli takich jak Kindle Fire czy Nook Tablet. Niewątpliwą zaletą tabletu jest pełen pakiet aplikacji od Google, jak również bardzo ciekawy dodatek - wysuwana podpórka. Już wkrótce przekonamy się, czy francuskiej firmie uda się uszczknąć kawałek rynku z segmentu zdominowanego przez wielkie amerykańskie korporacje.

Krzysztof Podlaszewski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Archos | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy