Ekrany lepsze od Retiny już wkrótce na rynku?

Firma Pixel Qi pracuje nad ekranem, który pod każdym względem będzie lepszy od panelu zamontowanego w najnowszym iPadzie. Wyświetlacz już wkrótce ma zadebiutować na rynku.

Retina w nowym iPadzie uważana jest za najlepszy ekran na rynku. Panel IPS ma niebotyczną rozdzielczość 1536 na 2048 pikseli, doskonałe kąty widzenia i jakość wyświetlanego obrazu. Apple wysoko postawiło poprzeczkę dla konkurencji, która bynajmniej nie zamierza spocząć na laurach. Od kilku miesięcy docierają do nas plotki o tajemniczym 11,6-calowym tablecie Samsunga, lecz dotąd nie zostały potwierdzone przez producenta. Wyzwanie stworzenia lepszego ekranu podjęła firma Pixel Qi, która od wielu lat zajmuje się tym segmentem rynku.

Na oficjalnym blogu Pixel Qi Mary Lou Jepsen, CEO i współzałożycielka firmy, stwierdziła, że kolejna generacja ekranów Pixel Qi będzie lepsza od Retiny. Przy zachowaniu podobnych lub lepszych parametrów (rozdzielczość, wielkość, kontrast, nasycenie kolorów, etc), ekrany będą charakteryzować się diametralnie niższym poborem energii. Jak wspomina Mary Lou Jepsen, nowy iPad nadmiernie się nagrzewa, czego przyczyną jest wyświetlacz, na którego zasilanie przeznaczane jest około 90 proc. baterii tabletu. Nowa generacja paneli Pixel Qi nie tylko będzie doskonale widoczna w pełnym słońcu, ale również pozwoli na produkcję lżejszych, cieńszych i tańszych urządzeń.

Reklama

Chcąc graficznie przedstawić różnicę pomiędzy ekranami tabletów Apple iPad i nową generacją Pixel Qi, pani Jepsen opublikowała wykres (powyżej). Wynika z niego, że wyświetlacze jej firmy będą lepsze od Retiny w każdych warunkach oświetleniowych. Czy to prawda? Jako, że Pixel Qi kończy wstępne prace nad nowymi ekranami, przekonamy się już niebawem.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: ekran | tablet | iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy