GW: Tani tablet z supermarketu popsuje się po roku

Co psuje się w tanich tabletach z supermarketów? Czy zakup takiego urządzenia to dobry pomysł? - na to pytanie próbuje odpowiedzieć "Gazeta Wyborcza" w artykule "Prześwietlamy tanie tablety z supermarketu i dyskontu".

Zdaniem serwisantów zajmujących się naprawą tabletów, "(...) nie ma co liczyć, by tablet kupiony w supermarkecie działał dłużej niż rok. (...) Usterek, które pojawią się prędzej czy później, nie da się naprawić, a gwarancja nie będzie ich obejmować" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".  Co najczęściej psuje się w tabletach i jednocześnie jest nie do naprawienia? Przede wszystkim ekran "70 proc. uszkodzeń tanich tabletów to usterka tego rodzaju" - powiedzieli pracownicy warszawskiego serwisu Mobile Way "Gazecie Wyborczej".

Co poza tym doskwiera tanim tabletom? Głównie wymieniane są problemy z gniazdkami oraz przyciskami - szybko się zużywają, są zazwyczaj tylko przylutowane i okazuje się, że trzeba je wymienić (koszt naprawy to około 50 do 100 zł). Problematyczna może być także pamięć wewnętrzna tabletów - po kilku miesiącach okazuje się, że tablet przestaje działać, często tuż po aktualizacji oprogramowania. Konkluzja z całego artykuły wydaje się zatem być jednoznaczna - tabletów za mniej niż 499 zł nie opłaca się kupować. Albo należy je kupować wiedząc, na co się porywamy. 

Reklama

Nasz komentarz

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że tablety z przedziału cenowego poniżej 500 zł mogą nas niemile zaskoczyć po kilku miesiącach użytkowania - tylko mniej doświadczeni klienci myślą, że tablet za 199 zł to urządzenie na lata i dostarczy nam wrażeń na poziomie nowego iPada. My także zalecamy kupno tabletu za około 600 do 900 zł (promocji na niezłe tablety sprzed pół roku nie brakuje) - te urządzenia, szczególnie z najnowszej linii, powinny służyć nam dłużej niż te 12 miesięcy. 

Nasze sugestie kilku najciekawszych urządzeń w tym przedziale cenowym poniżej:

Asus

Google Nexus

Kiano

Modecom

Prestigo

Samsung - modele 7 i 8-calowe z tej linii

Co można zrobić, aby przedłużyć żywot taniego tabletu? Na pewno ostrożnie z niego korzystać - co w przypadku dzieci łatwe nie będzie, ale to dobry początek. Warto także kupić folię ochronną na ekran oraz etui lub silikonowy case. O tym, co psuje się w urządzeniach z Androidem (zarówno telefonach, jak i tabletach), oraz co można zrobić, aby temu zapobiec - piszemy w tym materiale.

Natomiast wszyscy, którzy planują zakup taniego urządzenia z Androidem - zapraszamy do zapoznania się z materiałem Kupujesz smartfon lub tablet z Androidem? Oto, co trzeba wiedzieć

Czy warto kupować tani tablet z marketu - sprawdź, co sądzą na forum inni internauci

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama