Lenovo pracuje nad demontowalnymi klawiaturami?

Fizyczne klawiatury nie odchodzą do lamusa, zwłaszcza w świetle nadchodzących premier hybryd Asusa z serii Transformer. Podobny pomysł ma Lenovo, które pracuje nad demontowalnymi klawiaturami dla tabletów internetowych.

Przedstawione na szkicu patentowym klawiatury są bardzo małe, a ich forma przypomina rozdzielony układ przycisków w iOS 5 na iPadzie. Klawiatury można przymocować do ramki tabletu i pisać za pomocą nie tylko samych kciuków, ale także palców. Co ciekawe, większość przycisków ze znakami umieszczona jest na zewnętrznej stronie akcesorium. Oznacza to, że użytkownik nie będzie widział, które klawisze wciska. Na szczęście elastyczna idea klawiatur pozwala na zamontowanie ich odwrotnie niż sugeruje to producent.

Lenovo złożyło patent w 2010 roku, lecz dopiero teraz ujrzał on światło dzienne. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że przedstawione na nim klawiatury nigdy nie trafią na taśmy produkcyjne, lecz gdyby tak się stało, niewątpliwie stałyby się powiewem świeżości w temacie wprowadzania tekstu na tabletach internetowych.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Klawiatura | Lenovo | tablet | hybryda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy