Mania wielkości, czyli 22-calowy tablet ViewSonic

Jeżeli 7- czy 10-calowe tablety są dla was za małe, zainteresujcie się zaprezentowanym na targach Computex 2012 22-calowym urządzeniem ViewSonic. Czy to jeszcze tablet, czy już stacjonarny komputer z dotykowym ekranem?

Producent ma nadzieję, że ViewSonic VCD22 przypadnie do gustu rodzinom z zamiłowaniem do multimediów i dyrektorom szkół chcącym unowocześnić placówkę. Cena urządzenia zaczyna się już od 479 dol., czyli jest bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę fakt, że tablet-lub-komputer-stacjonarny ma 22-calowy ekran dotykowy.

Dziennikarze serwisu Engadget, którzy mieli z nim do czynienia, zgodnie twierdzą, że wyświetlacz, pomimo przeciętnych parametrów technicznych, nie pozostawia wiele do życzenia. Kąty widzenia są dobre, a rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli zapewnia odpowiednią jakość obrazu.

Reklama

Pod gigantycznym ekranem kryje się dwurdzeniowy procesor TI OMAP4 wspomagany przez 1 GB pamięci operacyjnej. Te komponenty w zupełności wystarczą, by zapewnić płynną pracę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Skoro mowa o oprogramowaniu, warto wspomnieć, że producent postanowił wzbogacić je o dużą liczbę widgetów pulpitu mających na celu uprzyjemnienie korzystania z urządzenia dzieciom, rodzicom i uczniom.

Na karcie specyfikacji VCD22 znalazło się także wyjście microHDMI, trzy porty USB, złącze audio jack 3,5 mm, LAN, jack DC, czytnik kart microSDHC do 32 GB oraz kamera internetowa 1,2 Mpix do połączeń wideo.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Viewsonic | tablet | Android | Computex
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy