Mniejsze i lepsze tablety Surface na horyzoncie

Nowe tablety Surface mają zostać zaprezentowane na konferencji Build Developer Conference (26-28 czerwca). I wiele wskazuje na to, że przyniosą oczekiwane przez użytkowników zmiany.

Według nieoficjalnych doniesień kolejne tablety Surface mają wykorzystywać procesory Intela oraz Nvidii. W przypadku Surfece’a 2 w wersji Pro można mieć nadzieję na użycie układów Intel Haswell, które cechują się świetną wydajnością przy niedużym wykorzystaniu energii. W przypadku tabletu TR z procesorem ARM wielu liczy na to, że Microsoft zdecyduje się na najnowszą Tegrę 4.

Bez wątpienia nie byłyby to najtańsze opcje, jednak Surface do tej pory nie był kierowany do użytkowników, którzy chcą oszczędzać na mobilnych urządzeniach. Istotną zmianą w tym kierunku może być jednak wykorzystanie mniejszych ekranów (od 7 do 9 cali), by dzięki temu konkurować lepiej np. z iPadem mini czy tabletami opartymi na Androidzie.

Reklama

Pierwsze recenzje Surface’a były niezłe, jednak urządzenie wielu zniechęcało oprogramowaniem. Szczególnie Windows RT, który nie radzi sobie z aplikacjami dla procesorów z komputerów biurkowych, mocno irytował przy wykorzystywaniu niektórych narzędzi. Można więc oczekiwać, że Microsoft poza aktualizacjami od strony sprzętowej przyłoży się również do poprawy swojego systemu operacyjnego.

Koncern z Redmond tym razem ostrożnie podchodzi do prognoz i według nieoficjalnych informacji złożył zamówienia na produkcję mniej niż 1,5 mln sztuk nowych tabletów. Właśnie tyle urządzeń Surface pierwszej generacji sprzedał  Microsoft.

Adrian Nowak

Komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft Surface | tablet | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy