Najcieńszy tablet świata wkrótce w sprzedaży

Firma Dell oficjalnie ogłosiła, że Venue 8 7000 już w przyszłym miesiącu będzie dostępny w sprzedaży. W całkiem niezłej cenie.

Venue 8 7000 to jedno z najbardziej wyróżniających się urządzeń mobilnych na rynku, które producent przedstawia jako najcieńszy tablet na świecie. Sprzęt ma tylko 6 mm grubości, dzięki czemu jest o 0,1 mm cieńszy niż iPad Air 2. To jednak nie wszystko. Nowość Della, którą zaprezentowano podczas Intel Developer Forum, to również kawał świetnie wyposażonego tabletu. Venue 8 7000 oparty jest na nowym układzie Intel Atom (Merrifield) o taktowaniu 2,3 GHz, a jego 8,4-calowy ekran OLED pracuje w rozdzielczości QHD. Model jest także pierwszym na rynku urządzeniem, które wykorzystuje technologię Intel RealSense.

Reklama

Venue 8 7000 Series wyróżnia się również obecnością aparatu 8 Mpix, który wspierany jest przez dwie pomocnicze kamerki nagrywające w jakości Full HD. System ten obsługiwany jest przez technologię RealSense Intela, która sprawia, że "aparat widzi głębię". Umożliwia to korzystanie z takich trybów jak Selective focus czy Refocus. RealSense pozwala nawet na mierzenie obiektów na zdjęciach i dodawanie do nich efektów AR. Wszystkie modyfikacje, podobnie jak w HTC One (M8), można przeprowadzać już po zrobieniu zdjęcia.
 
Propozycja Della cechuje się również dość nietypową aluminiową obudową. Sprzęt przypomina bowiem powiększonego smartfona Aquos Crystal firmy Sharp. Ma zredukowane do minimum ramki z trzech stron, a na szerszym fragmencie zainstalowano duży głośnik i kamerkę do rozmów wideo/zdjęć selfie.
 
Największą niewiadomą dotyczącą urządzenia była jego cena. Dell zdradził już jednak, że model Venue 8 7000 na amerykańskim rynku można będzie kupić za 499 dolarów, co w przeliczeniu daje około 1650-1700 zł. To całkiem sensowna wycena, jak na urządzenie o takiej konstrukcji i takich parametrach. Pozostaje więc liczyć, że tablet na Starym Kontynencie nie będzie o wiele droższy.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dell
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy