Nie jeden, a trzy nowe tablety Amazona?

Ostatnio można było usłyszeć, że Amazon uruchomi produkcję 9- lub 10-calowego tabletu Kindle Fire 2. Wczoraj zaś pojawiły się świeże, póki co ciągle nieoficjalne informacje w tej sprawie, głoszące że wcale nie będzie to jeden, a... aż trzy nowe tablety.

Jak donosi portal Taiwan Economic News, Amazon planuje wypuszczenie dwóch 7-calowych i jednej 8,9-calowej wersji urządzenia. Mają się one różnić przede wszystkim specyfikacją techniczną. Jeden z 7-calowych modeli, dysponujący rozdzielczością ekranu rzędu 1024 na 600 pikseli ma być nieco skromniej wyposażony od drugiego, planowo dorównującego klasą konkurencyjnym tabletom z średniej półki i wyświetlającego obraz w rozdzielczości 1280 na 800 pikseli.

Największy z nich, 8,9-calowy Fire, ma być już sprzętem z absolutnego topu i choć nic nie wiadomo o jego konkretnym wyposażeniu, to z rozdzielczością 1920 na 1200 zdecydowanie nie powinien należeć do słabeuszy w swojej kategorii.

Póki co - Amazon mocno trzyma język za zębami, nie potwierdzając ani też nie dementując żadnych z coraz częściej pojawiających się plotek. Gorączka trwa zatem w najlepsze i chociaż nie możemy stwierdzić nic na pewno - coś chyba jest na rzeczy.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Kindle | Amazon | amazon.com

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama