Nowy iPad mini z ekranem Retina zadebiutuje jesienią?

Jedną z wad iPada mini jest wyświetlacz o niskiej – jak na dzisiejsze standardy – rozdzielczości. Krótko po premierze tabletu sieć została zasypana plotkami mówiącymi o tym, że jego następca zostanie wyposażony w ekran Retina. Wygląda na to, że właśnie zostały one potwierdzone.

Agencja BrightWire, powołując się na swoje źródło wewnątrz jednego z tajwańskich dostawców podzespołów do produktów Apple’a, podała informację, że na pokładzie drugiej generacji iPada mini znajdzie się wyświetlacz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, czyli takiej samej, co w przypadku iPada trzeciej i czwartej generacji. Na 7,9-calowym wyświetlaczu przełoży się to na zagęszczenie 324 pikseli na cal, podczas gdy duże iPady mogą się poszczycić “jedynie" 264 ppi.

Dla porównania obecna generacja iPada mini ma wyświetlacz o czterokrotnie niższej rozdzielczości, czyli 1024 x 768. Współczynnik PPI wynosi natomiast jedynie 162 ppi.

Reklama

Do obsługi wyższej rozdzielczości konieczne będzie także zastosowanie wydajniejszych podzespołów. W takim przypadku możemy liczyć na dwurdzeniowy procesor Apple A5X wspierany przez 1 GB RAM, choć niektóre plotki mówią nawet o jednostce A6X z najnowszego iPada.

Miron Nurski

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad | tablet | Apple | retina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy