Prototyp tabletu Samsunga z ekranem 4K

Rozdzielczość Quad HD jeszcze nie zdążyła zadomowić się na rynku mobilnym, a już pojawiają się pierwsze tablety z ekranami 4K.

Właściwie wcale nie pierwsze, bo palmę pierwszeństwa przejął w ubiegłym roku Panasonic. Moim zdaniem jednak nazywanie tego 20-calowego potwora tabletem jest krzywdzące. Ma on bowiem Windowsa 8.1, procesor Intel Core i7, grafikę NVIDIA Quadro K1000 oraz 16 GB RAM-u, więc lepsze byłoby raczej określenie "przenośny komputer All-in-one". 

Najnowszy prototyp Samsunga jest bardziej konwencjonalny. Ma 12-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3840 x 2560 pikseli i zagęszczeniu 385 punktów na cal i pracuje pod kontrolą Androida. Co najciekawsze, jego sercem jest Snapdragon 801, co pokazuje tylko, jak wielka moc drzemie w tym układzie. Spekuluje się jednak, że po ewentualnym rynkowym debiucie tablet będzie napędzany przez Snapdragona 805, który ma jeszcze lepiej radzić sobie z obsługą treści Ultra HD.
 
Najzabawniejsze są okoliczności, w jakich tablet Samsunga ujrzał światło dzienne. Przy okazji tegorocznego French Open przedstawiciele Qualcomma demonstrowali możliwości sieci LTE, streamując na tym urządzeniu wideo w rozdzielczości... 720p.
 
Pierwsze egzemplarze tabletu trafiły już do operatorów, którzy będą wykorzystywać je do testów. Warto jednak zaznaczyć, że jest to urządzenie referencyjne, więc na razie nie wiadomo, czy w takiej formie kiedykolwiek wyląduje w sklepach. W każdym razie zalanie rynku tabletami z ekranami 4K jest tylko kwestią czasu, a pierwsze powinny się pojawić jeszcze przed końcem 2014 roku.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy