Tani tablet Philipsa z Androidem i dobrym dźwiękiem

Firma Philips wkracza na rynek tanich tabletów z Androidem. Amio to ich najnowsze urządzenie, które ma być sprzedawane za mniej niż 100 euro.

Zdjęcia prasowe przedstawiające tablet Philipsa pojawiły się niedawno na węgierskiej stronie Tech2. Urządzenie ma 7-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1024 na 600 pikseli. Producent nie udzielił informacji jaki jest to rodzaj panelu poza wzmianką o "tradycyjnym LCD".

Serce Amio stanowi dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Póki co, nie wiadomo jaki dokładnie jest to układ. Na pokładzie znajdziemy również 8 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej, którą można rozszerzyć dzięki załączonemu slotowi na kartę micro SD.

Specyfikację techniczną tabletu uzupełnia złącze słuchawkowe, port micro USB, micro HDMI, bateria o pojemności 3000 mAh i Android 4.1 Jelly Bean. Nie wiadomo do jakich nowszych wersji systemu Google sprzęt dostanie aktualizacje.

Jak na tani tablet z Androidem, Philips Amio może pochwalić się naprawdę dobrym dźwiękiem. Producent zainstalował w urządzeniu funkcję zwaną FullSound, która automatycznie polepsza jakość odtwarzanych plików MP3.

Philips Amio na europejskim rynku pojawi się jeszcze przed końcem roku i będzie kosztował maksymalnie 100 euro.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Android | Android Jelly Bean
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama