V150 - tajemniczy tablet Sony

Wiele wskazuje na to, że Sony pracuje nad dwoma nowymi tabletami. Pierwszy z nich to zapowiadany już VAIO U, czym jednak jest tajemniczy V150?

Sony rozczarowało podczas tegorocznych targów Mobile World Congress, kiedy nie zaprezentowało ani jednego tabletu internetowego. Rozgoryczenie nie powinno trwać długo, bowiem już wkrótce ma pojawić się urządzenie o nazwie VAIO U, które wyposażono nie tylko w ekran dotykowy, ale również wysuwaną klawiaturę fizyczną. Choć nie mamy pewności, czy VAIO U jest prawdziwym tabletem, jest to wielce prawdopodobne.

Jeśli VAIO U rzeczywiście istnieje, będzie drugim urządzeniem, nad którym pracuje obecnie Sony. Kolejny to tajemniczy V150, którego testy wydajnościowe pojawiły się w zapiskach programu NemaMark 1. Z opublikowanej przez japoński serwis Ambelo informacji wynika, iż tablet wyposażono w czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania zegara 1,4 GHz, system operacyjny Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich oraz ekran, który może pochwalić się rozdzielczością 1280 x 752 piksele (WXGA).

O ile dwa pierwsze parametry są nowością, tak obecność wyświetlacza o takich właściwościach przywodzi na myśl już wprowadzony na rynek tablet Sony Tablet S. Być może V150 jest jego bezpośrednim następcą, którego premiera odbędzie się niebawem?

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: VAIO | tablet | Sony | Tegra | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy