W 2012 roku sprzedano już 821 mln urządzeń mobilnych

Ostatnio w branży technologicznej nastał okres podsumowań. Firma analityczna Gartner przedstawiła więc statystyki sprzedaży wszystkich urządzeń mobilnych w 2012 roku.

Tylko w tym roku sprzedano łącznie 821 mln urządzeń mobilnych, wliczając w to smartfony i tablety. Dało to aż 70 proc. sprzedanych urządzeń elektronicznych na całym świecie. Biorąc pod uwagę regularny wzrost zainteresowania, Gartner szacuje, że w nadchodzącym roku liczba ta podskoczy o ok. 50 proc., co w przybliżeniu powinno dać ilość 1,2 mld urządzeń, które trafią do klientów.

Dane te oczywiście dotyczą całego globu. Najbardziej zauważalny skok notują tablety, których w tym roku sprzedano rekordową liczbę 13 mln wyłącznie dla potrzeb firm, zaś do 2016 roku liczba ta powinna wzrosnąć do 53 mln na rok. Rosnąca popularność wynika nie tyle z pogoni za technologią, co za mobilnością i szybkością dostępu do informacji.

Reklama

Jak w tym zestawieniu odnajdują się systemy operacyjne? Według Gartnera, Apple i Google jeszcze przez długi czas zajmować będą dominującą pozycję na rynku. Co ciekawe, według wstępnej prognozy, do 2016 roku Microsoft obejmie 39 proc. udziałów na rynku tabletów.

W przypadku OS na smartfonach, Android powinien przejąć 56 proc. udziałów do 2016 roku, utrwalając w ten sposób pozycję lidera. Oczywiście powyższa analiza nie musi się sprawdzić, ale pokazuje, że urządzenia przenośne osiągnęły już pewien pułap technologiczny. Nadchodzące zaś lata polegać będą na przede wszystkim na intuicyjnych rozwiązaniach dla klientów, poprzez jak najszybszy dostęp do rozmaitych treści.


Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | smartfony | urządzenia elektroniczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy