Znamy ceny tabletów Acer z Windows 8

Największą tajemnicą producentów sprzętu z Windowsem 8/RT były ceny. Teraz powoli karty się odkrywają i już wiemy czego można się spodziewać. Acer Iconia Tab W700 będzie oferowany w trzech konfiguracjach, a cena najtańszej to 800 dolarów.

Budżetową opcją jest procesor Intel Core i3 z 4 GB RAM-u oraz dyskiem SSD 64 GB - koszt takiego zestawu to 800 dolarów. Za droższy model przyjdzie zapłacić 100 dolarów więcej, a jedyną różnicą jest układ Core i5. Za 1000 $ do lepszego procesora dojdzie zwiększona pamięć wewnętrzna - 128 GB.

Pozostała część specyfikacji jest wspólna dla wszystkich wariantów:

- 11.6-calowy wyświetlacz IPS z rozdzielczością 1920 x 1080 i obsługą 10 punktów dotyku jednocześnie;

- 4 GB RAM-u DDR3;

- grafika Intel HD 4000;

- 802.11a/b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 4.0;

- aparat 5 Mpix z nagrywaniem 1080p;

- przednia kamerka do wideorozmów 1,2 Mpix z z nagrywaniem 720p;

- port USB 3.0, microHDMI, miniJack;

- do 8 godzin pracy na jednym ładowaniu.

A czym Iconia Tab W700 wyróżnia się na tle konkurencji? Nietypowym stojakiem dołączonym do zestawu. Pozwala on na ustawienie tabletu pod kątem 20 lub 70 stopni zarówno w trybie horyzontalnym jak i pionowym.

Reklama

Ale nie jest to tylko ozdoba - ma wewnętrzną baterię, którą wykorzystuje do ładowania zadokowanego urządzenia. Dodatkowo, ma aż 3 wejścia USB 3.0 oraz głośniki.

Miłym gestem ze strony producenta jest klawiatura Bluetooth dołączona do każdego zestawu, dzięki której Iconia Tab W700 staje się pełnoprawnym ultrabookiem/netbookiem.

Wydaje się, że zamysłem Acera jest domowy laptop, który w razie potrzeby może zostać szybko zamieniony na tablet. Problemem jest jednak wielkość wyświetlacza. Patrząc na W700 jako typowy sprzęt mobilny, dziwi potrzeba używania specjalnego stojaka, co może być wybitnie męczące. Na razie nie widzę konkretnej grupy docelowej dla tego urządzenia.

Produkt Acera ma wejść do sprzedaży już 26 października, chociaż dostępność poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą jest na razie nieznana.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Acer | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama