Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej komentarzy dotyczących sztucznej inteligencji. Kolejną osobą, która zabrała głos w tej sprawie jest Elon Musk.

Całkiem niedawno wybitny astrofizyk Stephen Hawking wyjawił, że według niego roboty wyposażone w sztuczną inteligencję mogą stać się zagrożeniem dla całej ludzkości. Zdaniem Hawkinga człowiek powinien przez cały czas mieć możliwość kontrolowania maszyn, by zapobiec ewentualnej katastrofie .

Teraz w podobnym tonie wypowiedział się Elon Musk. Stwierdził on, że rozwój sztucznej inteligencji jest uznawany za zagrożenie dla ludzkości. Musk inwestuje w firmy badające rozwój SI nie dla pieniędzy, lecz by trzymać rękę na pulsie, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Pod koniec marca Elon Musk, Mark Zuckerberg i Ashton Kutcher zainwestowali 40 mln dol. w firmę Vicarious, która specjalizuje się w tworzeniu inteligentnych programów bazujących na sztucznych sieciach neuronowych. Algorytm opracowany przez specjalistów Vicarious potrafił wyjątkowo skutecznie rozwiązywać zadania systemu CAPTCHA. Teraz celem firmy jest budowa superkomputera, który będzie uczył się i działał jak ludzki mózg.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sztuczna inteligencja [AI] | Elon Musk | roboty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama