Reklama

Elon Musk tworzy najnowsze technologie na potrzeby armii USA i działań wojennych

Miliarder jest właścicielem kilku firm, które pracują nad technologiami, jakie mają w założeniu nie do poznania odmienić na lepsze nasze codzienne życie. Jego projekty wspierane są jednak przez Pentagon.

Armia USA zainteresowana jest technologią drążenia podziemnych tuneli. Oferuje ją m.in. firma Boring Company od Muska. Wystartowała ona niedawno w konkursie DARPA. Jego celem jest stworzenie całej sieci podziemnych tuneli na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wewnątrz nich ma być z naddźwiękową prędkością przemieszczana broń jądrowa. Miliarder od kilku lat pracuje nie tylko nad szybkimi i skutecznymi systemami drążenia tuneli, ale również właśnie nad koleją przyszłości Hyperloop.

Armia USA jest jednak zainteresowana nie tylko tunelami, ale też czymś o wiele bardziej futurystycznym i tworzonym z o wiele większym rozmachem. Mowa tutaj o interfejsie mózg-komputer. DARPA od jakiegoś czasu zbiera rozwiązania technologiczne, które w końcu pozwolą stworzyć takie urządzenie. Nad nim pracują specjaliści z NeuraLink, firmy Muska. Dzięki takiemu wynalazkowi, żołnierze będą mogli nie tylko wymieniać się pomiędzy sobą ogromnymi zasobami danych, jakby czynili to telepatycznie, ale również będą mogli mięć dostęp do zasobów globalnej sieci i sterować inteligentnymi urządzeniami, czyli np. dronami, pojazdami czy robotami.

Reklama

Pentagon będzie miał też dostęp do budowanej właśnie przez SpaceX pierwszej na świecie konstelacji kosmicznego internetu. System Starlink obecnie posiada kilkaset mikrosatelitów, ale docelowo ma być ich kilkadziesiąt tysięcy. Armia będzie korzystała z tej technologii przyszłości komunikacji w kwestiach szybkiej i bezpiecznej wymiany danych pomiędzy żołnierzami, urządzeniami i centrami dowodzenia.

Wojsko żywo zainteresowane jest też nowym, pancernym pojazdem od Tesli. Pentagon od jakiegoś czasu inwestuje w elektryczne motocykle, które mają zastąpić egzoszkielety. Teraz nadszedł czas na większe pojazdy. Elektryczny Cybertruck ma zostać zmodyfikowany specjalnie na potrzeby armii i pełnić rolę pojazdu transportowego dla żołnierzy. Musk i jego ludzie zaprojektowali go również z myślą o armii i nieco bardziej cywilnej wersji popularnego w USA Hummera. Cybertruck dysponuje jednak o wiele lepszymi osiągami i bardzo cichym systemem napędowym, które są kluczowymi elementami w kwestii bezpiecznego transportu żołnierzy po polach walki.

Źródło: GeekWeek.pl/Tesla/SpaceX/DARPA / Fot. Boring Company/SpaceX

Geekweek

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy