Pentagon zestrzelił UFO nad Alaską na polecenie Bidena

Nad Alaską pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający. Biały Dom poinformował, że na polecenie Joe Bidena, obiekt został zestrzelony.

Nad Alaską pojawił się niezidentyfikowany obiekt latający. Biały Dom poinformował, że na polecenie Joe Bidena, obiekt został zestrzelony.
Pentagon zestrzelił UFO nad Alaską na polecenie Bidena /123RF/PICSEL

Siły Powietrzne USA zestrzeliły niezidentyfikowany obiekt latający nad Alaską. O całym incydencie poinformował John Kirby, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Obiekt pojawił się nagle, poruszał się na wysokości 12 tysięcy metrów i miał wielkość małego samochodu.

Zestrzeleniem UFO zajął się jeden z myśliwców F-22 Raptor. Maszyna wystartowała z bazy Elmendorf na Alasce. Neutralizacja celu, który mógł zagrozić bezpieczeństwu kraju, odbyła się na bezpośrednie polecenie Joe Bidena, prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Szpiegowski dron nad Alaską? Rosyjski czy chiński?

To już drugi incydent w ciągu ostatniego tygodnia, w którym zestrzelono tajemniczy obiekt. Kilka dni temu wielkie kontrowersje wywołał przelot chińskiego balonu szpiegowskiego nad USA. Nowy obiekt na razie nie został zidentyfikowany. Po trafieniu rakietą AIM-9X, obiekt spadł do wód terytorialnych w północno-wschodniej części Alaski. Na miejsce upadku obiektu wysłano wojska Dowództwa Północnego USA.

Reklama

Rzecznik Pentagonu wypowiedział się także na temat zestrzelonego kilka dni temu chińskiego balonu szpiegowskiego. Patrick Ryder podkreślił, że zlokalizowano już dużą część szczątków  spoczywających na dnie Atlantyku u wybrzeży Karoliny Południowej.

Szczątki chińskiego szpiegowskiego balonu

— Nie mogę wchodzić w szczegóły, ale mogę powiedzieć, że znaleźliśmy już sporą część szczątków, które będą pomocne przy wyjaśnianiu incydentu z balonem oraz lepszym poznaniu naszych zdolności wywiadowczych — stwierdził gen. Ryder.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy