Reklama

TikTok nie jest już najczęściej odwiedzaną stroną na świecie. A co nią jest?

W ubiegłym roku TikTok nieoczekiwanie wybił się na prowadzenie listy najczęściej odwiedzanych stron na świecie. Niedawno tę pozycję stracił. Znów zwycięża internetowy gigant.

Według zestawienia Cloudflare Radar, TikTok stracił pozycję lidera najczęściej odwiedzanych stron w internecie. Wybił się na nią nieoczekiwanie pod koniec ubiegłego roku, wyprzedzając Google.com.

TikTok popularność zawdzięcza filmom, które można umieszczać w serwisie i jest odwiedzany głównie przez młodszych internautów. Z usług Google korzystamy niemal wszyscy - to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa.

Na koniec 2021 roku lista najczęściej odwiedzanych stron wyglądała następująco:

Reklama

 1. TikTok.com
 2. Google.com
 3. Facebook.com
 4. Microsoft.com
 5. Apple.com
 6. Amazon.com
 7. Netflix.com
 8. YouTube.com
 9. Twitter.com
 10. WhatsApp.com

TikTok wyprzedził też drugiego przez wiele lat Facebooka, a przez część ubiegłego roku nawet Google. Taki stan utrzymywał się do lutego tego roku.Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce nie ma wcale wyszukiwarki Microsoftu (Bing.com). Co ciekawe, najczęściej wyszukiwaną w niej frazą było “Google".

TikTok nie jest już najczęściej odwiedzaną stroną na świecie

Teraz to Google odzyskuje koszulkę lidera, a TikTok spadł na drugie miejsce, wynika z pomiarów za ostatnie 30 dni. Cała lista wygląda zaś następująco:

 1. Google.com
 2. TikTok.com
 3. Facebook.com
 4. Microsoft.com
 5. Apple.com
 6. Amazon.com
 7. YouTube.com
 8. Netflix.com
 9. Instagram.com
 10. Mozilla.org

Poza pierwszą dziesiątkę, na pozycje 11. i 12. spadły Twitter i WhatsApp. Jak wyglądać będą statystyki za ten rok? Zapewne bardzo podobnie. Na razie nie widać, by ktoś zagrażał internetowym gigantom.

Takie zestawienia nie pokazują rzeczywistej liczby użytkowników serwisów, a jedynie ruch na stronach internetowych pod danym adresem. TikTok, Facebook, Instagram, czy Twitter mają własne aplikację na smartfony, a Google wiele różnych usług i aplikacji na smartfony z Androidem.

Za około jedną trzecią ruchu na stronach internetowych odpowiadają różnego rodzaju boty (głównie należące do wyszukiwarek). Co ciekawe, większość odwiedzin na stronach odbywa się już z telefonów komórkowych (58 proc.), a nie komputerów - wynika z danych Cloudflare.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy