Xiaomi zaprezentowało bezprzewodowe słuchawki za 180 złotych. To będzie hit

Żyjemy w czasach, w których wszystko lubimy mieć bezprzewodowe. Podobnie jest ze słuchawkami do naszych urządzeń mobilnych. Rynek dousznych słuchawek jest zdominowany przez Apple, ale to niebawem się zmieni.

A to wszystko za sprawą Xiaomi. Chińska firma zaprezentowała bowiem fantastyczne słuchawki douszne o nazwie Mi True Wireless Earphones 2 Basic. Mają one kosztować zaledwie 180 złotych. Piszemy tutaj zaledwie, ponieważ słuchawki Apple kosztują minimum 600 złotych, więc mówimy tutaj o prawdziwej przepaści cenowej.

Nie ma jej jednak w jakości dźwięku w przypadku urządzenia od Xiaomi. Mimo, że są tanie, jakość jest świetna i w zupełności wystarczy każdej osobie, która lubi słuchać muzyki, ale jednocześnie nie jest melomanem. Słuchawki Xiaomi z wyglądu są bardzo podobne do Apple AirPods. Producent dołączył do nich specjalne etui, które służy do ich łatwego i szybkiego ładowania.

Reklama

Akcesorium na jednym ładowaniu wytrzymuje do 5 godzin odtwarzania muzyki. To całkiem nieźle. Ale to nie wszystko. Z etui można wydłużyć przyjemność słuchania o dodatkowe 20 godzin. Podłączyć je do gniazdka można za pomocą kabla USB typu C. Producent zapewnia, że ładowanie etui trwa do 1,5 godziny.

Mi True Wireless Earphones 2 Basic oferują 14,2 mm przetwornik dynamiczny i obsługę kodeków SBC/AAC. Potrafią również wykryć włożenie ich do uszu, wówczas same połączą się z smartfonem i włączą naszą ulubioną muzykę. Oczywiście, nie zabrakło też funkcji wykrywania wyjęcia z uszu, wówczas słuchawki się wyłączą i wstrzymają odtwarzanie muzyki. Xiaomi nie zapomniało też o młodzieży, która często dzieli się słuchawkami przy słuchaniu muzyki. Tryb Single Ear pozwala dokonywać odsłuchu za pomocą jednego ucha.

Bezprzewodowe i douszne słuchawki od Xiaomi zostały wycenione w Europie na 40 euro, co daje jakieś 180 złotych. Nawet, gdyby ostatecznie cena przekroczy w sklepach te 200 złotych, to i tak są 3 razy tańsze od Apple AirPods. Eksperci od urządzeń mobilnych uważają, że będą one prawdziwym hitem sprzedażowym drugiej połowy 2020 roku. Słuchawki mają pojawić się w sklepach w sierpniu.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy