Telefon Sony

Środa, 17 stycznia 2024 (13:49) Aktualizacja Czwartek, 28 marca 2024 (15:05)
Telefon Sony to smartfon produkowany przez japońską firmę Sony, znaną z innowacji w dziedzinie elektroniki, gier i rozrywki. Firma Sony, założona w 1946 roku, rozszerzyła swoje działania na rynek telefonów komórkowych w latach 2000., początkowo we współpracy z firmą Ericsson, tworząc markę Sony Ericsson. Te wczesne modele charakteryzowały się innowacyjnym designem i zaawansowanymi funkcjami multimedialnymi. W 2012 roku Sony przejęło pełną kontrolę nad działem telefonów komórkowych, kontynuując produkcję pod własną marką.
Telefon Sony - najważniejsze informacje
Xperia 1 III i Xperia 5 III /materiały prasowe

Telefon Sony - najważniejsze informacje

 
Telefony Sony są znane z wysokiej jakości aparatów fotograficznych, co jest rezultatem wykorzystania doświadczenia firmy w produkcji aparatów cyfrowych i kamer. Modele takie jak Xperia często oferują zaawansowane funkcje fotograficzne, w tym czujniki obrazu o dużej rozdzielczości i oprogramowanie do obróbki zdjęć. Ponadto, telefony Sony często wyróżniają się wysokiej jakości wyświetlaczami, z wykorzystaniem technologii takich jak OLED i 4K, używanych przez firmę w produkcji telewizorów.

Telefon Sony - serie i modele

Seria Xperia została wprowadzona na rynek w 2008 roku. Wczesne modele, takie jak Xperia X1, wyróżniały się unikalnym designem i były jednymi z pierwszych smartfonów wyposażonych w system Windows Mobile. Z czasem Sony przeszło na system operacyjny Android, a modele takie jak Xperia X10 zaczęły zyskiwać na popularności dzięki zaawansowanym funkcjom multimedialnym i wysokiej jakości aparatowi.
 
Seria Xperia Z zadebiutowała w 2013 roku. Wprowadziła nowe standardy w zakresie jakości wykonania i designu, oferując pierwsze wodoodporne i pyłoodporne smartfony na rynku. Modele takie jak Xperia Z1, Z2, i Z3 szybko stały się flagowcami marki, wyróżniając się doskonałymi aparatami fotograficznymi i wyrafinowanym wzornictwem.
 
Seria Xperia XZ i późniejsze modele, takie jak Xperia 1, Xperia 5 i Xperia 10, przynoszą znaczące ulepszenia w dziedzinie fotografii mobilnej, wydajności i wyświetlaczy. Sony wykorzystuje swoje doświadczenie w produkcji sprzętu audiowizualnego, oferując wyjątkowe doświadczenia multimedialne, z wyraźnym naciskiem na jakość obrazu i dźwięku.

W najnowszych modelach, takich jak Xperia Pro, firma skupia się na specjalistycznych zastosowaniach, oferując funkcje przydatne dla profesjonalistów z branży fotograficznej i filmowej. Sony kontynuuje eksperymentowanie z nowymi technologiami, takimi jak 5G, wysokiej rozdzielczości ekrany OLED i zaawansowane systemy kamer, aby utrzymać swoją pozycję jako producenta innowacyjnych i wysokiej jakości smartfonów.

Telefon Sony - Wiadomości

 • Sony Xperia XZ1 i XZ1 Compact - pierwsze wrażenia z IFA 2017

  Sony Xperia XZ1 i XZ1 Compact - pierwsze wrażenia z IFA 2017

  Niedziela, 3 września 2017 (15:09)
  ​Na targach IFA 2017 firma Sony zaprezentowała swoje najnowsze smartfony - XZ1 i XZ1 Compact. W Berlinie mieliśmy okazję przyjrzeć się im bliżej - zapowiadają się naprawdę niesamowicie.
 • Tak wygląda tania Xperia E5

  Tak wygląda tania Xperia E5

  Piątek, 27 maja 2016 (05:38)
  Firma Sony potwierdziła istnienie smartfona Xperia E5. Mało tego, Japończycy opublikowali nawet zdjęcia smartfona, aby po dłuższej chwili je usunąć.
 • Test Sony Xperia X

  Test Sony Xperia X

  Środa, 25 maja 2016 (13:46)
  Na MWC 2016 Sony zaprezentowało zupełnie nową serię smartfonów Xperia X, w tym model flagowy o tej samej nazwie. Sprawdziliśmy, czy za zmianami w nazewnictwie poszły również większe...
 • Reklama
 • 20 z 32 GB pamięci na dane w nowych smartfonach Sony Xperia X

  20 z 32 GB pamięci na dane w nowych smartfonach Sony Xperia X

  Czwartek, 19 maja 2016 (05:50)
  Smartfon ma 32 GB pamięci. Jaka część zostanie oddana w ręce użytkownika? To zależy od systemu operacyjnego i producenta. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku nowych smartfonów Xperia X...
 • Sony prezentuje Xperię XA Ultra - smartfona z 16 Mpix aparatem do selfie

  Sony prezentuje Xperię XA Ultra - smartfona z 16 Mpix aparatem do selfie

  Wtorek, 17 maja 2016 (11:41)
  Seria smartfonów Sony Xperia X powiększa się o kolejny produkt - Xperię XA Ultra ‒ smartfon z 6-calowym wyświetlaczem i przednim aparatem fotograficznym o rozdzielczości 16 Mpix.
 • Sony uśmierca serie Xperia C, M oraz E?

  Sony uśmierca serie Xperia C, M oraz E?

  Wtorek, 17 maja 2016 (05:55)
  Sony ma rzekomo porzucić wszystkie dotychczasowe serie smartfonów, aby skupić się na nowej, zaprezentowanej na targach MWC 2016 rodzinie smartfonów Xperia X – donosi XperiaBlog.
 • Reklama
 • Nowe smartfony Sony Xperia w drodze

  Nowe smartfony Sony Xperia w drodze

  Poniedziałek, 2 maja 2016 (14:46)
  F3216 i F3311 to nowe i wciąż niezaprezentowane smartfony Sony Xperia, których specyfikację zdradził GFXBench. Co o nich wiadomo?
 • Sony Xperia C6 na zdjęciu

  Sony Xperia C6 na zdjęciu

  Środa, 13 stycznia 2016 (14:13)
  W chińskich mediach pojawiły się zdjęcia tajemniczego smartfona Sony – prawdopodobnie przedstawiciela serii C. Co o nim wiadomo?