Cybertruck z kolejnym opóźnieniem - brak nowej daty premiery

Klienci zainteresowani kupnem pierwszego elektrycznego pickupa Tesli muszą uzbroić się w cierpliwość. Data startu produkcji samochodu została ponownie przesunięta. Na kiedy? Tego nie wiadomo.

Amerykański producent samochodów elektrycznych ponownie przekłada wyczekiwany start produkcji modelu Cybertruck. Chociaż firma nie podaje żadnych szczegółowych danych na temat przyczyn takiego stanu rzeczy, nieoficjalnie mówi się o kontynuacji problemów z łańcuchem dostaw.

Choć początkowo Tesla planowała zrealizować część dostaw w 2021 roku, nadejście pandemii pokrzyżowało te plany.  Zadania nie ułatwił także pogłębiający się kryzys związany z niedoborami procesorów na rynku. Na stronie konfiguracyjnej producenta pojawiła się wtedy informacja wskazująca, że produkcja samochodu ruszy w 2022 roku. Tym razem jednak jakakolwiek przybliżona data zniknęła ze strony, co może oznaczać, że opóźnienie może potrwać nawet w nieskończoność.

Reklama

Tesla Cybertruck to pojazd, który od lat rozbudza emocje wśród fanów motoryzacji. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2019 roku, gigantyczny pickup nie tylko zaskakuje designem, ale jak twierdzi jego sam pomysłodawca - Elon Musk, pełen jest oryginalnych rozwiązań technologicznych. Niesamowita konstrukcja pojazdu ma być wyposażona w m.in. pancerne szyby oraz szkielet pozwalający unosić się przez chwilę ponad powierzchnią wody. Jak wynika z zapowiedzi, maszyna będzie także niewiarygodnie szybka - rozpędzanie od 0 do 100 km ma zająć dosłownie 2,9 sekundy. 

Czy jednak kiedykolwiek ujrzymy ją na ulicach? Na obecną chwilę trudno jest znaleźć jasną odpowiedź na to pytanie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Elon Musk | Tesla Cybertruck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy