Zobacz, jak w pełni autonomiczna Tesla radzi sobie na drodze ze śmieciarką [FILM]

Od kilku tygodni po Stanach Zjednoczonych poruszają się już pierwsze Tesle w pełnym trybie autonomicznym. Właściciele pojazdów wrzucają do sieci filmy, na których możemy zobaczyć, jak radzą sobie na drogach.

Na najnowszym materiale możemy ujrzeć w akcji Model 3 w trybie FSD (Full Self Drive), czyli w pełnym trybie autonomicznym. Właściciel postanowił pokazać, jak jego auto poradzi sobie na drodze ze śmieciarką. Trzeba przyznać, że pojazdy te zachowują się dość nietypowo, ponieważ poruszają się wolno i co jakiś czas zatrzymują się, by pracownicy mogli opróżnić kontenery.

Taka sytuacja na drodze jest zatem najlepszym sposobem na sprawdzenie, jak zaawansowane są systemy autonomiczne i w jaki sposób wybrną z opresji. Okazuje się, że Model 3 poradził sobie zaskakująco dobrze. Nie powinno to dziwić, bo pojazdy Tesli posiadają doświadczenie setek tysięcy kierowców.

Reklama

Najpierw Tesla dojechała do śmieciarki i postanowiła ją ominąć, jednak nagle pojazd ruszył, więc zaczęła podążać za nim i jednocześnie wychylać się na lewy pas, by sprawdzić, czy warunki pozwalają na wyprzedzenie. Śmieciarka to duży pojazd, zatem kamery i radary mają dużo problemów z nadzorowaniem otoczenia przed pojazdem. Tesli jednak to nie przeszkadza, gdy śmieciarka zatrzymała się, Model 3 bez żadnego problemu ominął śmieciarkę i pojechał dalej.

Na filmie widać, że w kilku momentach kierowcy wzrosło ciśnienie, gdy pojazd przy omijaniu zaczął wykonywać trochę chaotyczne ruchy, ale Tesla została zaprogramowana w ten sposób, by jazda z nią w trybie autonomicznym imitowała podróż z doświadczonym kierowcą, który pewnie prowadzi pojazd. Dlatego czasem manewry Tesli mogą nieco przestraszyć początkujących kierowców lub miło zaskoczyć bardziej doświadczonych.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/Dave Mac / Fot. YouTube/Dave Mac

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama