Oto Nüwa, pierwsze miasto na Marsie. Każdy będzie chciał w nim zamieszkać [FILM]

Przyszłość ludzkości to przemiana w cywilizację międzyplanetarną. Obecnie wielu nie wyobraża sobie życia poza Ziemią, ale to w ciągu najbliższych 100 lat diametralnie się odmieni. Tak może wyglądać osada na Marsie.

Jeśli wierzyć wizjom Elona Muska, szefa firmy SpaceX, jego najpotężniejszy system transportu kosmicznego SuperHeavy-Starship zabierze pierwsze ładunki na Czerwoną Planetę już w 2024 roku, a pierwsi ludzie mają się tam pojawić w 2026 roku. Wówczas ma rozpocząć się proces kolonizacji i przemiany tej niegościnnej dla nas planety w drugą Ziemię. Realizacja tych planów może potrwać setki lat, ale najważniejsze, by już teraz to zacząć.

Przynajmniej tak uważają najbogatsi ludzie na świecie, którzy inwestują w przemysł kosmiczny nie tylko po to, by zrealizować swoje marzenia, a przy okazji uratować ludzkość przed zbliżającą się nieubłaganie globalną katastrofą, jaką zapewni nam kosmiczna skała. Jeszcze nie wiemy, kiedy to się stanie, ale już teraz musimy czynić przygotowania, by się przed tym uchronić.

Reklama

Międzynarodowy zespół naukowców działających w grupie Sustainable Offworld Network zaprezentował bardzo interesujący projekt budowy pierwszej osady na Marsie. Ma ona powstać w regionie Tempe Mensa i może ona stać się schronieniem dla ludzi oraz pozwolić im stworzyć nową cywilizację już na Marsie. To właśnie w niej będą mogli urodzić się pierwsi Marsjanie, których przodkowie niegdyś mieszkali na Ziemi. Projekt zakłada budowę kompleksu miejskiego, ze stolicą o nazwie Nüwa. Docelowo ma powstać aż 5 takich miast.

Zostaną one wybudowane w skałach. W ten sposób mieszkańcy będą mogli chronić się przed promieniowaniem, kosmicznymi skałami i ekstremalnymi zjawiskami. W miastach ma powstać system pozyskiwania energii z farm solarnych, a podtrzymania życia na bazie technologii przemiany CO2 i wody w tlen i paliwo.

Rozpoczęcie budowy Nüwa ma mieć miejsce w 2054 roku, a ukończenie w 2100 roku. Może teraz wydawać się niedorzeczne, by ludzie mogli zamieszkać na Marsie, ale eksperci uważają, że w ciągu najbliższych 10-20 lat postęp technologiczny tak bardzo przyspieszy, że wszystkie te piękne projekty będzie można zrealizować.

Przypominamy, że firma SpaceX buduje potężny i tani w eksploatacji system transportu kosmicznego, NASA tworzy technologie do podtrzymania życia na Marsie, a firmy biotechnologiczne opracowują metody modyfikacji genetycznych, dzięki którym będzie można stworzyć nową rasę człowieka, zdolną do życia w ekstremalnych warunkach, jakie występują np. na Marsie.

Źródło: GeekWeek.pl/Sustainable Offworld Network / Fot. Sustainable Offworld Network

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy