80 cali, rozdzielczość 8k i inne nowości Sharp

Sharp zaplanował na 2012 szereg premier telewizorów 60-, 70- i 80-calowych. Pierwsze z zapowiadanych modeli firma przedstawia na CES. Nie były to ich jedyne nowości.

- Prezentowane podczas Targów CES produkty, zwłaszcza telewizory i monitory LCD są potwierdzeniem realizacji strategii firmy Sharp, która stawia na duże ekrany. Strategia ta obowiązuje dla całej korporacji. Także w Europie rok 2012 będzie rokiem wielkich ekranów. Mając w perspektywie UEFA EURO 2012, którego Sharp jest Sponsorem, liczymy na dużą popularność naszych wielkoformatowych Sharp AQUOS - mówi Jacek Klekowski szef Sharp Electronics na Europę Wschodnią.

Główną atrakcją prezentacji firmy Sharp na targach CES jest 80-calowy telewizor LC-80LE844U Sharp AQUOS 3D LED. Jest to pierwszy na świecie model 3D LED o przekątnej ekranu równej 80 calom, czyli ponad 200 centymetrom. W modelu LC-80LE844U o pełnej rozdzielczości HD zastosowano technologię Quattron. Dodatkowe cechy nowych odbiorników to pełne podświetlenie LED oraz 240Hz, które praktycznie całkowicie eliminuje smużenie przy szybko zmieniających się obrazach.

Firma Sharp zaprezentuje swoją linię telewizorów Sharp AQUOS LED na rok 2012, która obejmuje odbiorniki od 32-calowych do 80-calowych, w tym ponad 20 modeli o przekątnych równych 30 cali i większych, wiele z nich z funkcją 3D. Szereg modeli o dużych przekątnych ekranu ma wbudowaną funkcję WiFi, a wszystkie telewizory z segmencie 60+ są wyposażone w nowy interfejs użytkownika firmy Sharp - SmartCentral. Interfejs ten posiada funkcję obraz-w-obrazie, wyszukiwarkę, możliwość przeszukiwania sieci i dostęp do najbardziej popularnych aplikacji w tym Facebook, YouTube, Flickr i Netflix. Dodatkowo użytkownicy będą mogli stworzyć do czterech profili dla różnych domowników, każdy z indywidualnie dostosowanym interfejsem i zapamiętanymi ulubionymi funkcjami.

Reklama

Podczas CES 2012 firma Sharp po raz pierwszy demonstruje rozdzielczość 8k na 85-calowym wyświetlaczu. Pierwszy na świecie ekran osiągający rozdzielczość 8k, z parametrami 7680 na 4320 pikseli, równy rozdzielczości 16 w telewizorach HD.

Dla klientów poszukujących ultracienkich telewizorów LED, firma Sharp przygotowała modele obrazujące koncepcję AQUOS Freestyle. Prezentowane w czterech przekątnych ekranu od segmentu 20-cali, poprzez 32- i 40- aż do segmentu 60 cali - modele AQUOS Freestyle są znacznie węższe i mają lżejszy design niż większość telewizorów LED. Modele te wykorzystują sygnał video odbierany przez WiFi i dlatego też mogą być bez problemu umieszczone w domu wszędzie tam, gdzie jest dostęp do gniazdka elektrycznego.

Nie tylko odtwarzacz Blu-ray

Sharp zaprezentował także dwa nowe wielofunkcyjne urządzenia AQUOS Media Stations - BD-AMS10U i BD-AMS20U. Oba modele są wyposażone w nowy inferfejs SmartCentral oraz ustawienia "super picture". Dodatkowo modele te mogą pracować w trybie AQUOS Pure, który tworzy paletę kolorów dla telewizorów AQUOS LED, a także wyposażone są w interfejs pozwalający na komunikację ze smartfonami poprzez Mobile High-definition Link (MHL). Dzięki MHL, użytkownicy mogą korzystać z zawartości aplikacji na urządzeniach mobilnych (np. muzyki czy plików video) poprzez domowe centrum rozrywki. Podczas podłączenia do systemu urządzenie takie jest również ładowane.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: CES | Sharp | HDTV | telewizja cyfrowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy