Filmy w iTunes są dostępne w Polsce

Wcześniej muzyka, a teraz filmy są dostępne w ofercie polskiego iTunes. Usługa pozostawia wiele do życzenia: brak polskiej wersji językowej lub napisów i ceny, jak zwykle nie dostosowane do polskiego rynku.

Wraz z Polską dostęp do filmów w iTunes otrzymało 12 innych krajów europejskich. Filmy w serwisie można kupować lub wypożyczać na 30 dni. Wypożyczone filmy należy obejrzeć w ciągu 48 godzin od pierwszego uruchomienia. Zakupione filmy są droższe od wypożyczonych, zapłacimy za nie od 7,99 do 13,99 euro i dodatkowo 2-3 euro za wersję w HD. Wypożyczenie filmu kosztuje najczęściej 3, 4 euro z dodatkowo płatną opcją HD (1 euro). Jak widać ceny niekoniecznie się dostosowane do naszych realiów, za filmy zapłacimy tyle, co reszta bogatszej Europy. Oferty naszych ojczystych VOD są w tym wypadku o wiele korzystniejsze.

Co więcej, filmy nie posiadają polskiej wersji językowej, o napisach także możemy pomarzyć (jedynie angielskie). W takim wypadku filmy w iTunes pozostają dla nas jedynie ciekawostką, która jest skazana na niepowodzenie w kraju nad Wisłą.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: filmy | iTunes | Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy