I/O 2014: Android TV zamiast Smart TV

Podczas konferencji Google I/O 2014 potwierdzono istnienie rozwiązania mającego na celu wprowadzenia Androida do naszych domowych salonów.


Android TV w głównej mierze skupia się na usługach oferowanych przez Google w Sklepie Play, czyli Muzyce, Filmach oraz Telewizji. Bardzo ważnym elementem tej platformy ma być obsługa gier, która będzie się opierać oczywiście o obecne jak i przyszłe zasoby Play Store. Twórcy gry Riptide GP2 już zapowiedzieli, że ich gra będzie działać na ekranach telewizorów.

Jeden z największych producentów akcesoriów i sprzętów dla graczy, Razer, ujawnił, że pracuje nad własnym urządzeniem opartym o Android TV, którego premiera jest planowana na jesień. na ten sam okres przypada premiera samej platformy jak i wielu innych rzeczy zapowiedzianych wczoraj przez Google.

Na razie jedynym urządzeniem wspierającym Android TV jest ADT-1 przeznaczony dla deweloperów. Google udostępniło również aplikację, za pomocą której będziemy mogli sterować naszym urządzeniem. Co myślicie o nowej platformie Google? Będziecie zainteresowani kupnem urządzenia działającego w oparciu o Android TV?

Reklama

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy