Panasonic potwierdza: Koniec produkcji telewizorów plazmowych

​W dniu dzisiejszym na oficjalnej stronie pojawiła się informacja prasowa, potwierdzająca zakończenie produkcji paneli plazmowych już w grudniu bieżącego roku.

W pierwszej połowie października informowaliśmy o rezygnacji Panasonica z produkcji telewizorów plazmowych. Według materiałów opublikowanych przez Reuters produkcja miała zakończyć się do marca 2014 roku. Już 2 dni później pojawiło się oficjalne sprostowanie, świadczące o dalszym kontynuowaniu produkcji. Dziś już wiemy na pewno, że informacja pochodząca od Reuters była prawdziwa.

Dotychczas tego rodzaju doniesienia pojawiały się kilkakrotnie, jednak nie pochodziły bezpośrednio od Panasonica. Tym samym fabryki Amagasaki będą zamykane do marca 2014 roku. Firma swoją decyzję tłumaczy m.in. "koniecznością reagowania na zmiany w otoczeniu biznesowym oraz przyspieszeniu tym samym strategii rozwoju firmy". Nie od dziś jednak wiadomo, że główna przyczyna leży w problemach finansowych oraz malejącej pozycji Panasonica na rynku telewizorów.

Przypominamy, że przez ostatnie 2 lata, Panasonic zanotował 9 mld funtów straty netto oraz stratę operacyjną w wysokości 913 mln USD. Ponadto udział firmy na rynku telewizorów wraz z takimi producentami jak Sony i Sharp wynosi poniżej 20 proc. Pełną informację prasową można znaleźć pod tym adresem.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: telewizory | panasonic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy