Urbanista prezentuje słuchawki z baterią słoneczną

Bezprzewodowe słuchawki firmy Urbanista potrafią ładować się za pośrednictwem panelu słonecznego. Ten został z kolei umieszczony na pałąku słuchawek.

Słuchawki Urbanista działają na zasadzie bezprzewodowej i posiadają w sobie klasyczny akumulator litowo-jonowy. Nowością promowaną przez producenta jest jednak bateria słoneczna, która została umieszczona bezpośrednio w pałąku słuchawek. Dzięki niej mają one działać dłużej na jednym ładowaniu. Według producenta jedna godzina spędzona na słońcu pozwoli wygenerować moc na odtwarzanie muzyki przez około trzy godziny.

Słuchawki Urbanista posiadają również wbudowane mikrofony do komunikacji z inteligentnymi asystentami, jak również moduł Bluetooth w wersji 5.0. Wraz ze słuchawkami producent dostarcza adapter do samolotu, futerał oraz klasyczny kabel audio.

Reklama

W 2019 roku JBL ogłosiło podobne słuchawki, które również mogą ładować się za pośrednictwem słońca. Do tej pory jednak firma nie wprowadziła ich na rynek, a pod koniec 2020 roku informowała, że czekają je poważne opóźnienia.

Czy słuchawki Urbanista znajdą swoją niszę? To bardzo prawdopodobne. Wykorzystanie panelu słonecznego nie rozwiązuje jednak problemu szybkiego ładowania słuchawek. To raczej tylko ciekawy dodatek. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Słuchawki bezprzewodowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama