Słuchawki bezprzewodowe

Wtorek, 21 listopada 2023 (14:38) Aktualizacja Czwartek, 30 listopada 2023 (11:10)
Słuchawki bezprzewodowe to urządzenia audio, które pozwalają użytkownikom słuchać muzyki, podcastów czy rozmów telefonicznych bez użycia kabli. Łączą się z urządzeniami, takimi jak smartfony czy laptopy, wykorzystując technologię Bluetooth. Są popularne ze względu na wygodę i mobilność, jaką oferują.
Słuchawki bezprzewodowe - najważniejsze informacje
AirPods Pro. /Apple /materiały prasowe

Słuchawki bezprzewodowe - najważniejsze informacje

Słuchawki bezprzewodowe mogą być nauszne, douszne i dokanałowe. Ze względu na niewielki rozmiar popularne są te dokanałowe. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że dopasowują się do ucha i nie wypadają z niego. 

Słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące Bluetooth zaprezentowano w 2001 roku. Wprowadzony został wówczas model Plantronics M1000. Został on wyposażony w technologię przesyłania dźwięku, nad którą od 1999 roku pracowały firmy Ericsson, IBM, Intel, Nokia oraz Toshiba.

Zależnie od producenta słuchawki bezprzewodowe mogą różnić się designem i jakością dźwięku. W ich przypadku kluczowe znaczenie ma czas działania na jednym naładowaniu i czas potrzebny do ponownego naładowania słuchawek. Wiele firm oferuje swoim klientom słuchawki bezprzewodowe ze specjalnym etui. Może ono służyć nie tylko do przechowywania, ale również jako stacja pozwalająca na ponowne naładowanie. 

Najpopularniejsze marki oferujące bezprzewodowe słuchawki to: Apple, Huawei, JBL, Baseus, OPPO, Marshall, Jabra, Xiaomi. 

Chętnie wybierane modele pojawiające się w rankingach to:
  • Xiaomi Mi True Wireless Earphones,
  • Xiaomi Redmi Buds,
  • Apple AirPods,
  • JBL Tune,
  • Samsung Galaxy Buds,
  • Jabra Elite,
  • Huawei FreeBuds.

Słuchawki bezprzewodowe bardzo często wyposażone są w aktywną redukcję hałasu – ANC. Ta technologia pozwala blokować dźwięki z otoczenia. Jest ona szczególnie przydatna podczas podróży lub w przestrzeni biurowej, kiedy trzeba się skoncentrować na pracy.

Najpopularniejsze słuchawki bezprzewodowe to modele typu true wireless. Zainteresowanie nimi rośne z roku na rok. Według danych sprzedażowych są one wybierane przez ok. 50% klientów decydujących się na zakup słuchawek bezprzewodowych.

Słuchawki bezprzewodowe - Wiadomości