Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu?

Korzystanie z zestawu słuchawkowego kompatybilnego z technologią Bluetooth w smartfonach to najpraktyczniejszy sposób słuchania ulubionej muzyki o różnych porach dnia. Czy jednak wiesz, jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem komórkowym? Proces jest bardzo prosty, jednak różni się nieznacznie w przypadku modeli z systemem operacyjnym Android i modeli iOS (Apple).

Jak sparować słuchawki z telefonem?

Zestaw słuchawek Bluetooth jest praktyczny w życiu codziennym, a także dobry dla osób, które dużo się ruszają. Ponieważ nie ma kabli, nie będziesz zmagać się z plątaniną przewodów. To gwarantuje swobodę ruchu. Słuchawki bezprzewodowe świetnie sprawdzą się podczas uprawiania sportu, spacerów po ulicy czy korzystania z komunikacji miejskiej. Tylko, jak je podłączyć do telefonu? Oto rozwiązanie.

Reklama

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem Android?

Krok 1. Włącz oba urządzenia i trzymaj je w pobliżu.  

Krok 2. Musisz więc włączyć tryb Bluetooth w telefonie komórkowym. W systemie Android wejdź w "Ustawienia", następnie w "Połączenia" i wybierz "Bluetooth". Możesz też skorzystać ze skrótu na pasku zadań (przeciągnij palec w dół od góry ekranu).

Krok 3. Sposób aktywacji funkcji Bluetooth w słuchawkach różni się w zależności od modelu. Niektóre mają na obudowie przycisk parowania, który trzeba nacisnąć lub przytrzymać według instrukcji producenta. Inne nie są wyposażone w taki element i albo tryb parowania włącza się w nich automatycznie po wykryciu urządzenia, albo są widoczne cały czas.

Krok 4. Gdy oba urządzenia są włączone i aktywowany jest Bluetooth kolejnym krokiem jest wyszukanie na liście w telefonie urządzeń dostępnych do połączenia. Gdy znajdziesz na niej nazwę swoich słuchawek bezprzewodowych, po prostu ją wybierz i poczekaj na sygnał parowania.

Krok 5. Odczekaj chwilę i gdy przyjdzie powiadomienie o udanym połączeniu, możesz korzystać ze swoich słuchawek.

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem iOS (Apple)?

Połączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth z iPhonem niewiele różni się od instrukcji dla modeli z systemem Android. Musisz włączyć urządzenia i jeżeli to konieczne, przełączyć słuchawki w tryb widzialności. Następnie na iPhonie możesz aktywować Bluetooth, przechodząc do "Ustawień" i wybierając opcję "Bluetooth" lub z poziomu paska zadań przeciągając palcem po ekranie od dołu do góry i klikając w symbol Bluetooth. Kolejny krok to wybranie z listy widocznych urządzeń twoich słuchawek i poczekania na sparowanie ich z telefonem.

Jedna nie działa. Jak sparować słuchawki ze sobą?

Gdy działa tylko jedna słuchawka najczęściej chodzi o brak synchronizacji. Najprostszym rozwiązaniem jest wyłączenie i ponowne włączenie zestawu. Najczęściej w ten sposób dochodzi do zresetowania bieżących ustawień i słuchawki powinni się ze sobą sparować. Jeśli zestaw nadal nie działa, sprawdź poziom naładowania swoich słuchawek. 

Gdy to nie pomoże, spróbuj ponownie połączyć słuchawki z telefonem. Najpierw zerwij sparowanie. W menu Bluetooth na swoim smartfonie znajdź listę sparowanych urządzeń, znajdź nazwę słuchawek i wybierz "zapomnij urządzenie". Następnie postępuj krok po kroku tak jak w instrukcji "Jak sparować słuchawki z telefonem?".

Jeżeli te rozwiązania nie pomogły i nadal działa tylko jedna słuchawka, prawdopodobnie problem jest poważniejszy. Warto wtedy oddać zestaw do serwisu, który ustali wielkość usterki. Konieczna może być naprawa lub wymiana sprzętu na nowy. 

Słuchawki sparowane. Co robić, gdy nie ma dźwięku?

Sparowanie słuchawek przebiegło pomyślnie, a ty nadal nie słyszysz w nich dźwięku? Do takiej sytuacji może prowadzić kilka powodów.

  • Niski poziom baterii w urządzeniach. Słabe naładowanie baterii w telefonie lub słuchawkach może powodować problemy z odtwarzaniem dźwięku.
  • Niska jakość połączenia Bluetooth. Jeżeli telefon znajduje się daleko od słuchawek lub w pobliżu są urządzenia, które mogą zakłócać jakość połączenia bezprzewodowego, często nie słychać dźwięku.
  • Brak kompatybilności urządzeń. Obecnie standardem jest Bluetooth 5.0.  Kiedy masz model telefonu lub słuchawek ze starszym wariantem, sparowanie tych sprzętów może być niemożliwe.
  • Zbyt wiele sparowanych urządzeń. Jeśli twój telefon jest połączony bezprzewodowo z kilkoma innymi sprzętami, może odmówić dobrej współpracy z zestawem słuchawkowym.
  • Niepotrzebne aplikacje. Niekiedy pracę Bluetooth zakłócają zainstalowane na smartfonie aplikacje.

Ostatecznie, gdy nie ma dźwięku w słuchawkach i żadne rozwiązanie nie przynosi naprawy problemu, wina może tkwić w usterce technicznej telefonu lub zestawu słuchawkowego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Słuchawki bezprzewodowe | Android | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama