Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

Słuchawki bezprzewodowe to praktyczna opcja dla tych, którzy chcą pozbyć się plątaniny kabli. W zależności od modelu umożliwiają słuchanie muzyki, łączność z innymi graczami lub prowadzenie rozmowy. Aby jednak cieszyć się dźwiękiem, musisz wiedzieć, jak podłączyć słuchawki Bluetooth do laptopa. Oto poradnik, jak to zrobić.

Jakie słuchawki bezprzewodowe są dobre do laptopa?

Słuchawki bezprzewodowe do laptopa są doskonałą opcją, ponieważ zyskujesz prywatność. Możesz na przykład słuchać wiadomości głosowych w miejscach publicznych lub ulubionych piosenek nawet w ciszy biblioteki. To również interesujące rozwiązanie dla tych, którzy pracują przy edycji audio i wideo i potrzebują szczegółowego słyszenia dźwięków. Lub nawet dla tych, którzy grają online i chcą zanurzyć się w świat gry. Dostępne są także modele słuchawek z mikrofonem, idealne do prowadzenia rozmów online. Kolejną ciekawą opcją są te z funkcją redukcji szumów, świetnie nadające się do oglądania filmów i seriali w dowolnym miejscu, niezależnie od hałasu.

Reklama

Dlatego, zanim wybierzesz słuchawki bezprzewodowe do laptopa, zwróć uwagę na ich możliwości i dobierz takie, jakich potrzebujesz.

 • Jakość dźwięku to podstawowy wymóg dobrego zestawu słuchawkowego.
 • Najlepsze słuchawki bezprzewodowe mają Bluetooth w wersji 5.0, o większym zasięgu i wydajności w porównaniu do poprzednich.
 • Zwróć uwagę na projekt. Możesz wybrać bezprzewodowe słuchawki douszne lub typ zestawu z mocowaniem na głowie. 
 • Jeśli uczestniczysz w rozmowach audio, wideo lub spotkaniach online, postaw na słuchawki z wbudowanym mikrofonem.
 • Zestaw słuchawkowy do laptopa z redukcją szumów to doskonały wybór dla tych, którzy potrzebują szczegółowego słyszenia dźwięków. Polecane są także na chwile skupienia lub relaksu.
 • Sprawdź, czy wybrany model słuchawek bezprzewodowych umożliwia ich podłączenie do kilku urządzeń jednocześnie. Możesz na przykład uczestniczyć w rozmowie wideo na swoim laptopie, a gdy zadzwoni telefon, przełączyć się i odebrać połączenie.

Jak sparować słuchawki z laptopem?

Poniższa instrukcja krok po kroku pokazuje, jak łatwo i szybko podłączyć bezprzewodowe słuchawki do laptopa.

Krok 1. Uruchom komputer i włącz słuchawki.

Krok 2. Jeśli twoje słuchawki mają wbudowany przycisk parowania, naciśnij go lub przytrzymaj zgodnie z zaleceniami producenta. Gdy czegoś takiego nie ma na obudowie, prawdopodobnie tryb parowania włączy się automatycznie po wykryciu urządzenia lub działa cały czas.

Krok 3. Na swoim laptopie otwórz "Ustawienia" z menu "Start" systemu Windows.

Krok 4. Wybierz zakładkę "Urządzenia".

Krok 5. Upewnij się, że Bluetooth jest włączony. Jeśli nie pod nazwą "Bluetooth" naciśnij "suwak z kropką" i poczekaj aż komunikat "Wyłączone", zmieni się na "Włączone".

Krok 6. Kliknij "Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne".

Krok 7. Następnie wybierz opcję połączenia przez Bluetooth.

Krok 8. Aktywuj parowanie zestawu słuchawkowego i poczekaj, aż nazwa modelu pojawi się wśród dostępnych opcji. Znajdź nazwę swoich słuchawek i kliknij, aby połączyć je z komputerem.

Krok 9. Zaczekaj na powiadomienie o sukcesie sparowania.

Krok 10. Gotowe! Bezprzewodowe słuchawki zostały podłączone do laptopa w celu odtwarzania dźwięku i, model to umożliwia, w celu obsługi głosu.

Słuchawki bezprzewodowe sparowane z laptopem. Nie ma dźwięku

Pomimo sparowania słuchawek bezprzewodowych z laptopem nie słychać w nich dźwięku? Spróbuj poniższych rad.

 • Sprawdź w ustawieniach laptopa, czy słuchawki są wybrane jako urządzenie domyślne do odtwarzania dźwięków.
 • Wyłącz funkcję Bluetooth w laptopie i włącz ją na nowo.
 • Wyłącz słuchawki, odczekaj chwilę i je uruchom.
 • Upewnij się, że dźwięk w laptopie nie jest wyciszony lub jego głośność nie jest ustawiona na minimum.
 • Usuń słuchawki z listy sparowanych urządzeń Bluetooth i ponownie nawiąż połączenie.
 • Sprawdź stan naładowania baterii w słuchawkach.

Słuchawki bezprzewodowe sparowane z laptopem. Nie działa mikrofon

Kiedy nie działa mikrofon przy słuchawkach sparowanych z laptopem, problem może tkwić w ustawieniach komputera. Kiedy masz podłączone słuchawki, kliknij prawym przyciskiem myszy w ikonę głośnika na pasku koło zegara. Przejdź do ustawień dźwięku. W zależności od systemu operacyjnego zainstalowanego na twoim laptopie otworzy się okno z możliwościami wprowadzania zmian w głośnikach i mikrofonie. Sprawdź, czy słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem są wybrane jako domyślne urządzenia wyjściowe i wejściowe. Możesz też przetestować mikrofon i rozwiązać problemy z pomocą systemu Windows. Jeżeli zmiany w ustawieniach nie pomogą, spróbuj rozłączyć połączenie słuchawek z laptopem i ponownie je sparować.

Jeżeli pomimo zastosowanych wskazówek nie słyszysz dźwięku lub nie działa mikrofon w słuchawkach bezprzewodowych sparowanych z laptopem, skorzystaj z pomocy serwisu. Prawdopodobnie problem tkwi w usterce technicznej lub niekompatybilności urządzeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Słuchawki bezprzewodowe | Laptop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy