Bill Gates ostro krytykuje Google

Bill Gates w ostrych słowach skrytykował Project Loon, pomysł Google zakładający stworzenie sieci unoszących się w stratosferze balonów dostarczających darmowy internet.

"Chorujesz na malarię. Patrzysz w górę... i widzisz balon. Nie mam pojęcia, w jaki sposób mogłoby ci to pomóc" - powiedział podczas rozmowy z Bloomberg Businessweek Bill Gates. Był to bezpośredni komentarz do projektu "Internetu z balonów", jaki planuje Google. Więcej informacji o Projekcie Loon autorstwa Google można znaleźć w tym miejscu

“Jeśli cierpisz na biegunkę, nie ma strony WWW na świecie, która to złagodzi" - komentuje współtwórca Microsoft, dzisiaj znany przede wszystkim z swojej działalności filantropijnej. Według niego, najważniejsze, aby regiony świata potrzebujące pomocy miały zapewnione lekarstwa oraz żywność. Internet jest ważny. Ale to nie pierwsza kategoria potrzeb.
Gates nie zostawił także suchej nitki na organizacji non-profit Google.org, która chociaż dostała "naprawdę niezłą reklamę", nie robi nic konkretnego, co może rzeczywiście pomóc ludziom.

Bill & Melinda Gates Foundation  prowadzona przez małżeństwo Gatesów, to największa na świecie fundacja charytatywna. Powstała w styczniu 2000 roku.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates | Google | Bill & Melinda Gates Foundation
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy