Co to jest Smart TV? Poznaj możliwości inteligentnego telewizora

Smart TV, czyli inteligentny telewizor oferuje dużo więcej możliwości niż tradycyjna telewizja. Poznaj go bliżej i sprawdź, co oferuje, a także, czy warto inwestować w telewizor z inteligentnymi funkcjami.

Oferta modeli typu Smart jest obecnie niezwykle szeroka, gdyż cieszą się one ogromną popularnością. To znacznie więcej niż modny gadżet - telewizor z dostępem do wi-fi zapewnia bogactwo możliwości. Zobacz, co to jest Smart TV, dlaczego takie telewizory są lepsze od innych i poznaj ich możliwości.

Smart TV - co to za funkcja?

Wysoka jakość obrazu, świetne odwzorowanie szczegółów i znakomita rozdzielczość to standard w nowoczesnych modelach. Jednak co to jest Smart TV? To również łączność telewizora z Internetem, dostęp do szerokiej bazy treści i aplikacji oraz możliwość zarządzania pozostałymi urządzeniami domowymi.

Reklama

Telewizory Smart TV pozwalają m.in. korzystać z Internetu, rozmawiać ze znajomymi przez komunikatory, przeglądać strony www oraz skrzynkę mailową, ale można też sparować je ze smartfonem lub tabletem.

Smart TV - dużo więcej niż tradycyjna telewizja

Smart TV to telewizor połączony z Internetem, który posiada własne aplikacje, a także pracuje na danym systemie operacyjnym. Producenci wybierają różne środowiska, np. Tizen jest charakterystyczny dla Samsunga, a Android TV dla Philipsa itd. Możesz oglądać, co chcesz, o dowolnej porze, dzięki opcji korzystania z treści na żądanie i spoza tradycyjnych kanałów telewizyjnych - może to być m.in. Netflix, Player, YouTube, ale także serwisy muzyczne jak Spotify czy Deezer, bazy gier i programów sportowych.

Zarządzanie światem rozrywki w większości modeli jest intuicyjne - Smart TV zwykle zapewnia wygodne korzystanie z wyszukiwarki treści. Równie ważna jest jednak wygoda użytkowania - dobry telewizor Smart TV można łatwo skonfigurować i połączyć z innymi urządzeniami.

Smart TV z możliwościami laptopa

Inteligentny telewizor to również możliwość przeglądania stron internetowych na telewizorze oraz dostęp do serwisów społecznościowych i komunikatorów, dzięki czemu może świetnie zastąpić nawet laptop. Obecnie są to funkcje, bez których trudno wyobrazić sobie telewizor.

Personalizacja Smart TV

Dzięki szerokiej bazie aplikacji Smart TV oferuje także dostęp do niemal nieskończonej bazy treści. Można łatwo i szybko spersonalizować układ aplikacji na ekranie inteligentnego telewizora, aby korzystanie z ulubionych było jeszcze bardziej komfortowe. Warto pamiętać, że podstawą jest obsługa - jeśli będzie niewygodna, świetne parametry i możliwości telewizora będą niemal bez znaczenia.

Smart dom, czyli łączność z innymi urządzeniami

Wybrane modele Smart TV mogą też łączyć się z innymi urządzeniami - można np. oglądać zdjęcia z telefonu na ekranie telewizora lub włączyć serial na ekranie telefonu, a kontynuować seans już w domu itd. IoT cieszy się coraz większą popularnością, a zatem możliwość łatwego połączenia się z pozostałymi urządzeniami korzystającymi z Internetu jest już niemal standardem. Można zarządzać nimi wszystkimi np. z poziomu smartfona, który posłuży też jako pilot do telewizora, znacznie ułatwiając nawigowanie urządzeniem.

Funkcja Smart TV we współczesnych telewizorach staje się już standardem, a aplikacje do nich dedykowane są coraz atrakcyjniejsze. To świetny wybór dla stawiających na innowacyjność i najnowsze rozwiązania, a także dla tych, którzy lubią kino domowe i szeroko pojętą rozrywkę multimedialną.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Smart TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy