Kosiarka, która sama kosi

Nie mamy siły kosić trawnika? Z pomocą przychodzi zautomatyzowana kosiarka - HUSQVARNA AUTOMOWER 230ACX. Sprzęt ten został tak skonstruowany, aby sam realizował koszenie trawników o powierzchni do 3 000 m2.

Opisywana kosiarka działa niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody. Ma ona bez problemów poradzić sobie na terenach nierównych, jak i o złożonym kształcie. AUTOMOWER 230ACX nie wydziela do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla, ani szkodliwych spalin.

Programowanie urządzenia jest bardzo proste. Kosiarka pracuje systematycznie, doładowując swoje baterie, kiedy jest to konieczne - przy tym nie ma znaczenia, czy właściciele są w domu, czy poza nim.

Kosiarka została także wyposażona w nietypowy system koszący. Ostre noże na bieżąco ucinają małe przyrosty trawy, które szybko ulegają rozkładowi, powracając do gleby jako naturalny nawóz i dodatkowo czynią trawnik bardziej odpornym na suszę.

Reklama

Instalacja kosiarki jest bardzo prosta. Obszar roboczy wyznacza się za pomocą niskonapięciowego przewodu ograniczającego, który rozkłada się wokół żądanego obszaru koszenia.

W razie uniesienia kosiarki bądź jej wywrócenia, noże zatrzymują się automatycznie. Dodatkowo ostrza tnące są umieszczone z dala od krawędzi maszyny, a w razie napotkania przeszkody kosiarka AUTOMOWER zatrzymuje się i omija ją nie wyrządzając żadnych szkód.

Parametry techniczne:

- Wydajność na godzinę - 125 m2,

- Zalecana wielkość terenu pracy - 0-3000 m2 +/-20 proc,

- Ładowanie - automatyczne,

- System koszenia - 3 wahliwe noże tnące na dysku obrotowym,

- Szerokość koszenia - 22 cm,

- Wysokość koszenia - 2- 6 cm,

- Zmierzony poziom hałasu - 62 dB,

- Ciężar - 10,7 kg.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy