Reklama

Okulary AR od Apple już w 2022 roku?

O tym, że technologiczny gigant pracuje nad własnymi goglami rozszerzonej rzeczywistości słychać nieprzerwanie od niemal 5 lat. Tym razem jednak pogłoski mogą okazać się prawdziwe. Jeden z najbardziej znanych analityków w branży sugeruje, że urządzenie ujrzymy już w 2022 roku.

O tym, że firma z Cupertino planuje zaangażować się w technologię AR, po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2017 roku. Od tamtego czasu temat nieustannie powracał za sprawą licznych plotek oraz rzekomych przecieków. Tym razem do sprawy odniósł się sam Ming-Chi Kuo - znany analityk branży technologicznej, którego przewidywania niejednokrotnie okazywały się prawdziwe.

Jego zdaniem zestaw słuchawkowy AR od Apple jest już w fazie konstrukcyjnej. Urządzenie, którego premiera mogłaby zostać ogłoszona w drugiej połowie 2022 roku, ma być wyposażone w parę mocnych chipsetów, z których jeden mógłby bazować na procesorze M1 Apple. To właśnie ten układ miałby głównie obsługiwać urządzenie, podczas gdy drugi, słabszy byłby głównie wykorzystywany do obsługi czujników.

Reklama

Kuo wspomina także, że urządzenie będzie wyposażone w parę wyświetlaczy 4K micro OLED firmy Sony, które pozwolą mu obsługiwać zarówno oprogramowanie do rzeczywistości rozszerzonej jak i wirtualnej. Co ciekawe, Apple miałoby swoje gogle uczynić całkowicie samodzielnym urządzeniem.

Na obecną chwilę firma Apple nie odniosła się w żaden sposób do wypowiedzi analityka. Pozostaje zatem czekać na nadejście roku 2022.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apple | rzeczywistość rozszerzona | gogle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy