To telefon? To pilot do telewizora? Nie, to Lumigon T2!

Jeśli kiedykolwiek pragnęliście telefonu, który jednocześnie mógłby obsługiwać telewizor, Lumigon T2 jest właśnie tym, na co czekaliście.

Co ciekawe telefon ten powstał w Danii, kraju, który raczej nikomu nie kojarzył się do tej pory ze smartphone'ami. Wewnątrz znajduje się procesor Snapdragon 1,4 GHz, moduły komunikacji Wi-Fi i Bluetooth, GPS, kompas i radio FM. Telefon obsługuje także technologię NFC.

Ekran urządzenia o przekątnej 3,8 cala pokryty jest odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass a wyświetlany na nim obraz jest podobno "mega-ostry". W pracujący pod kontrolą Androida 4.0 telefon, wbudowano także kamerę 8 megapikseli i system dźwięku Bang & Olufsen ICEpower. Czyli jak na razie urządzenie nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Reklama

Zabawa zaczyna się dopiero gdy przez wbudowany transmiter podczerwieni zaprogramujemy Lumigona T2 do tego, by zastępował zwykłe piloty. Dzięki temu za pomocą jednego urządzenia będzie można wykonywać telefony, przełączać kanały w TV czy otwierać bramę do garażu. Dobry przykład praktycznego, skandynawskiego podejścia do życia.

Lumigon T2 pojawi się na "wybranych rynkach" europejskich w pierwszej połowie tego roku.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | pilot | telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy