Reklama

Wsparcie podczas cofania samochodu

Firma Blow Car System stworzyła uniwersalny czujnik cofania, który ułatwia każdemu kierowcy parkowanie pojazdu w warunkach utrudnionej widoczności.

Czujnik cofania BLOW informuje o przeszkodach znajdujących się w odległości 2 metrów od tylnego zderzaka. Jeżeli kierowca nie jest pewny, czy dysponuje odpowiednim miejscem na wykonanie manewru, urządzenie pozwala uniknąć stłuczki. Czujnik cofania nie tylko ostrzega o tym, że w pobliżu jest przeszkoda, ale również informuje, czy znajduje się ona z lewej czy z prawej strony. Umiejscowienie obiektów, które mogą spowodować uszkodzenie pojazdu sygnalizowane jest przez kolorowe kontrolki na centralce informującej. System podaje dokładną odległość od przeszkody, co przedstawione jest na wyświetlaczu LCD za pomocą dokładnych danych liczbowych w zakresie od 0,1 m do 2 m. Co więcej, kierowca jest informowany o odległości od obiektu sygnałem dźwiękowym.

Reklama

Trzy tony piezoelektrycznego buzzera zmieniają się w zależności od tego, jak blisko jest przeszkoda. W jej bezpośrednim sąsiedztwie sygnał emitowany jest z częstotliwością trzy razy na sekundę. Dzięki temu nie trzeba więc nieustannie wpatrywać się w wyświetlacz centralki.

Czujnik cofania Blow automatycznie uaktywnia się po włączeniu biegu wstecznego razem ze światłami cofania.

Główny element zestawu montażowego jest centralka informująca, która powinna być umieszczona na widocznym miejscu, tak aby kierowca miał dostęp wzrokowy do wyświetlacza LCD. Z kolei centrala główna, czyli komputer sterujący całością, może być schowana poza zasięgiem wzroku, na przykład w bagażniku. Uzupełnieniem kompletu są cztery, odporne na warunki atmosferyczne sensory, a także komplet kabli i akcesoriów montażowych. Czujnik cofania BLOW zasilany jest z samochodowego akumulatora, charakteryzuje się przy tym niewielkim poborem prądu 0,3 A

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama