Reklama

4 lata więzienia dla operatora Botnetu

Jak wynika z wiadomości podanych przez agencję prasową ArmenPress, sąd w Armenii skazał twórcę botnetu Bredolab, Georgija Avanesova, na cztery lata więzienia. 27-letni Rosjanin został uznany za winnego sabotażu komputerowego. Botnet działał od 2009 roku.

Sieć zainfekowanych komputerów była wykorzystywana do przeprowadzania ataków Distributed Denial of Service (DDoS) i do przesłania ponad 3,6 miliardów spamowych wiadomości e-mail dziennie. BBC ocenia, że Avanesov zarabiał na sieci Bredolab (znanej także pod nazwą Oficla) około 100 000 euro miesięcznie.

W październiku 2010 roku holenderskim funkcjonariuszom udało się przejąć kontrolę nad 143 serwerami command & control i sześcioma serwerami sterującymi botnetu Bredolab i wyłączyć je. Holenderskie władze pracowały ze specjalistą ds bezpieczeństwa Fox IT, który wyśledził Avanesova i doprowadziły do jego aresztowania na lotnisku w stolicy Armenii, Erewaniu.

Reklama

W czasie, gdy botnet był uruchomiony, trojan Bredolab zaraził ponad 30 milionów komputerów z systemem Windows na całym świecie i był zdolny do infekowania trzech milionów nowych komputerów miesięcznie za pomocą zainfekowanych wiadomości e-mail.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: więź | trojan | botnet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama